fotoğrafımı taklit etmişler

of. şimdi tanınmış ve saygın bi internet portalı, benim yıllar önce çektiğim bir fotoğrafın aynı açıdan, aynı yerden çekilmişini oluşturduğu bi içerikte kullanmış. görünce şoke oldum, benim gözüm, benim kompozisyonum resmen. muhtemelen daha sonra çekilmiş, benimkinden farklı olarak mekanda insanlar varken çekmişler filan ama orijinali benim fotoğrafım o görüşün ya. nasıl ulaştılar, gördüler de kopya ettiler bilemiyorum. ben bu fotoğrafı daha önce facebook ve pinterest'e upload etmiştim, pinterest'ten çektiğim yerin ismini girerek vs. bulunmuş olabilir. yani şimdi çok sinir oldum ben. bu telif olaylarıyla ilgili kanunları biraz biliyorum ama derdim dava açmak vs. değil. benim çektiğim fotoğrafın orijinaline şu an erişemeyebilirim ama yüklediğim yerlerdeki upload tarihleri belli.

şimdi çok çirkefleşmek ya da birilerinin "ee bunu başkası da görüp çekmiş olabilir, niye sana ait olsun" diyeceği bi izlenim oluşturmak istemiyorum. zaten fotoğrafı kullanan portalın ortamı birbirini tanıyan eden bi networkten oluşuyo. ama ayıp edildiğini düşünüyorum. bu konuyla ilgili napabilirim? sonuçta benim fotoğrafım oraya yüklenmemiş ama aynısının aynı yerden tekrar aynı açıyla çekildiğini düşünün işte. ikisini de kime gösterdiysem "zaa çalmışlar xd" dedi. bozuluyorum ya. napmak lazım böyle bi durumda?

niye sinirleniyorsun ki abi, millet beğenmiş ki senin işlerini taklit ediyor. negzel.

  • plutongezegendegilmi  (16.06.15 18:16:17)
caps verirsen linç ederiz.

  • screamshot  (16.06.15 18:16:50)
telif söz konusu değil bahsettiğiniz durumda.

"ee bunu başkası da görüp çekmiş olabilir, niye sana ait olsun"

alacağınız cevap budur.
  • scent of a pastrami  (16.06.15 18:24:56)
abi bence en güzeli portala yazma, hiç karıştırma. şu duruma düşmek var
www.youtube.com

ama bundan sonra camiadan birisine portföyünü gösterme durumun olursa sıra o fotoğrafa gelince çıtlat kulaktan kulağa yavaş da olsa yayılır.
  • azizakin  (16.06.15 18:29:30)
Zaa portala üye ol, çemkir, seni paketlesinler, xd

  • kargn  (16.06.15 18:37:24)
asdkfjsdf. güldüm.

  • snape i başından beri tanırım  (16.06.15 18:40:50)
Kimin daha önce çektiği raw 'ların tarihlerine bakılarak anlaşılabilir. Ayrıca hiç bir şey orijinal değil. Kasmaya gerek yok rahat ol

  • rakidabalikolsa  (16.06.15 18:42:31)
azizakın udjaudıajoa

  • superb  (16.06.15 18:50:13)
esinlenmedir o ;) senin fotoğrafını senden izinsiz kullanmış olsa çalmış olur ama adam senin çektiğin yeri arayıp, gidip aynı yerden fotoğraf çekiyorsa prodüksiyon olurXD

hoş değil elbet ama topu topu 7 yer var kaç ayrı foto çekilebilir ki;)

tamam şaka bir yana fotoğrafarı buraya yüklersen daha iyi olur. halk oylaması yapar, gerekirse adamı evinden aldırırız.
  • late viper  (16.06.15 20:21:47)