cok basit html css sorusu

simdi soyle bir sey: gokkusagi koydum siteye. css ile de blur ekledim.
ama bu blur denilen sey ie'de calismiyor. svg fln fln bisiler diyor. onu da beceremedim. ben de dedim ki, internet explorer olunca css degil de image olarak gokkusagi koyayim. ama nasil sadece internet explorer icin div class koyacagim?
cok fena acikladim herhalde? >?<

div blogunun bu kodun icine alabilirsin.

<!--[if IE]>
Place content here to target all Internet Explorer users.
<![endif]-->

Kaynak: www.mediacollege.com
  • emrahday  (16.06.15 15:32:20)
1. ayrı bir css hazırlarsın. o css'de istediğin div için background-img atarsın.
<!--[if IE]>
<link rel="stylesheet" type="text/css" href="ie.css" />
<![endif]-->

bu kod ile sadece o css ie'de çalışır ya da bunun kısa yolu ie'de çalışacak şekilde css yazarsın. şurada anlattığı gibi ama her ie versiyonu için ayrı ayrı yazman gerek.

2. sitene user agent scripti eklersin. siteye gelen kullanıcının hangi tarayıcıdan geldiğini class olarak body'e atarsın mesela. sonra css'e gidip

.ie .... {} yazarsın. sadece ie o css kuralını çalıştırır.
  • pilot olmakti hayalim  (16.06.15 15:38:04)
boyle yazdim ama olmadi :( hatali mi yazdim acaba? bunu da html'de div class="rainbow" ustune koydum.

<!--[if IE]>
<div class="rainbow" style="background: url(/images/common/rainbow_ie.png) 0 0 no-repeat;">
<![endif]-->
  • heygidim  (17.06.15 07:56:20 ~ 08:05:38)
ie 11 mis benimki :( ie11 if ie desteklemiyormus. baska bir yol aricam ><

  • heygidim  (17.06.15 08:55:01)
bunun icin cok kullanisli, bir türkün yazidigi ve dünyaca populer bir javascript kütüphanesi var. Incelemeni öneririm.

arasatasaygin.github.io
github.com

Mesela "is.ie(11);" javascript kodu ile browserin ie 11 olup olmadigi bilgisini alabilirsin.
  • emrahday  (17.06.15 13:10:39)