Okuduğunuz en iyi bilimkurgu ve fantastik kitaplar?

İlk defa okuyacağım bu türlerde ^^

fantastik türler için "Ejderha Mızrağı Destanı" üçlemesi iyi bir başlangıç diyebilirim.
harry potter de öyle

  • saim  (16.06.15 12:23:21)
İlk defa okuyacaksanız Fantastik tür için Ejderha Mızrağı Serisi'nden başlayabilirsiniz. Daha karanlık, aksiyon ve farklılıklarla dolu bir okuma içinse Unutulmuş Diyarlar Serisi'nden Kara Elf Üçlemesi ile başlayabilirsiniz. Bunları okuduktan sonra da Zaman Çarkı Serisi, Ölüm Kapısı Serisi, Farseer Serisi, Karakılıç Serisi, Kralkatili Güncesi gibi bir sürü serilerle yolunuza devam edebilirsiniz.

  • BuddyGuy  (16.06.15 12:26:48)
fantastik olarak, ejderha mızrağı serisi +1

bilim kurgu, otostopçunun galaksi rehberi serisi
  • peggy  (16.06.15 12:30:14)
Merhaba

Ejderha Mızrağı serisini başarılı bulmakla birlikte başlangıç olarak tavsiye etmiyorum, iyi bir giriş olmayabilir. Tavsiyem Yerdeniz Büyücüsü olur, modern fantastik edebiyat serisi olarak da Harry Potter güzel bir seçim olabilir. Bu seriler sonrasında seçimlerinizi çeşitlendirebilirsiniz, nacizane tavsiyem :)
  • burka  (16.06.15 12:32:16)
bilimkurgu asimov - vakıf serisi

  • magoria  (16.06.15 12:35:24)
yerdeniz serisi.

  • freya  (16.06.15 13:12:04)
ilk defa bilimkurgu okuyacaksan sürükleyici bir başlangıç yapman lazım: vakıf, mülksüzler, ender'in oyunu, yaşlı adamın savaşı ile başlayabilirsin.

asimov-vakıf serisi
alfred bester-kaplan kaplan/yıkıma giden adam
ursula k. le guin-mülksüzler, karanlığın sol eli
p.k.dick külliyatı
rama serisi
joe haldeman-bitmeyen savaş
john scalzi-yaşlı adamın savaşı
brian stableford-merkeze seyahat

fantastik:
china mieville-perdido sokağı istasyonu
michael ende-bitmeyecek öykü
  • zihuatanejo  (16.06.15 14:58:25)