şöyle bir site olsa (proje) (fiyatlar)

selam

devamlı kazıklandığımı ve verdiğim paranın karşılığını hizmet, ürün olarak geri alamadığımı hissetmekten bıktım. işini kaliteli ve uygun fiyata yapan her türlü esnaf, toptancı, hekim, ajans, lokanta vesairenin sattığı ürünlerin fiyatlarının sektöre ve ürüne göre kategorize edilerek tek tek listeleneceği ve karşılaştırmalı olarak sunulacağı bir site nasıl olurdu? tabii ki çeşit çeşit ürün satılan site var ama bizimki gerçek hayattaki ürünleri listeleyip karşılaştıracak. atıyorum bodrum bilmem ne beach ayran lahmacun 55 tl. yandaki beach'te 25 tl. daha az kazık yemek isteyen yandakine gider gibi (farkındayım çok salak bir örnek). hem de kendini göstermek isteyen, gölgede kalan esnafı keşfedeceğiz. tatil yerlerinde normal halkın gidip memnun kaldığı lokantayı bulacağız. kablo alırken kazıkçı vitrinden değil pasajdaki dipteki amcadan alacağız.

yorum ve notlama kısmı da önemli fakat sitenin tarafsızlığına ve güvenilirliğine gölge düşürmemek için bunun üzerine biraz düşünmek gerekiyor.

nasıl sizce? yapıldı mı daha önce? çalmak isteyen projemi çalabilir şu an ne param ne vaktim var bunu yapacak. fikirlerinizi belirtirseniz sevinirim.

var böyle siteler. mekanlar ve fiyatları hakkında bilgi verip yorum alan siteler.

  • andy kaufman  (16.06.15 01:15:57)
sırf mekan değil ki benim dediğim. hırdavatçı var mı senin sitede? fiyatları listeliyor mu? herkes yediğinin içtiğinin fişini upload edebiliyor mu? interaktif mi?

  • mistreated  (16.06.15 01:18:48)
evet upload da edebiliyor. hırdavatçı için olanı da var. azıcık araştır. www.zomato.com a bak mesela

  • andy kaufman  (16.06.15 01:20:07)