Açtığı duyuruya gelen cevaplara tik vermeyenler hakkında hissettikleriniz?

İnsanoğlu soruyu sormuş, cevaplar gelmiş ve üzerine tartışmalar yapmış vs. Ama bakıyorsunuz tek bir tik yok. Ben genelde bu tip sorulardan cevabımı siliyorum veya ben cevaplamadan gelmiş cevaplarda bahsettiğim durum mevcutsa cevap bile vermiyorum.

O tik sanki soruyla ilgileniliyor havası uyandırıyor bende. Sizin düşünceleriniz neler?

son verilen cevaba bakıyorum tikli mi diye cevapları gördüm şeklinde yorumluyorum

  • basond  (14.06.15 23:15:41)
ben umursamıyorum, adam unutmuş olabilir

  • from potomac to kuban  (14.06.15 23:17:46)
tik vermeyene cevap da vermiyorum. öyle.

  • ya ben lan neyse  (14.06.15 23:18:17)
Tiklere bakmıyorum pek cevap verirken. Ara ara "Aaa, hiç tik yok" dediğim oluyor ama devamında en fazla "Umarım, işe yaramıştır cevaplardan biri" diyorum. Cevap olsun da, illa ki birilerinin bir işine yarar günün birinde. Tiklerin aramızda lafı olmaz.

  • aychovsky  (14.06.15 23:18:54)
  • shotgunwoman  (14.06.15 23:20:56)
Tikin önemi yok tabi de 10+ cevap üzerine hâlâ bir tik bile yoksa cevapları sallamıyomuş gibime geliyor ve yorum yapasım gelmiyor olaya. Ama durum önemliyse tabi tikin önemi yok.

  • kanzuk seni yiyeceğim arslanım  (14.06.15 23:22:06)
sinir oluyorum ama şuna daha çok sinir oluyorum.özel olmayan bir konuda gayet güzel bilgilendirmelerle dolu +20 cevap yazılmış duyurusuna ertesi gün baktım arkadaş tüm duyuruyu komple silmiş:S ne diyeyim ben bilmiyorum artık

  • gokhanbulut  (14.06.15 23:24:22 ~ 23:25:02)
duyurunun en gereksiz ozelligi. tiklenmesede olur.

  • kutsalbok  (14.06.15 23:34:25)
@khiron: nasıl engelleniyor?

  • gokhanbulut  (14.06.15 23:35:07)
cevabımın okunmadığını, okunsa bile sklenmediğini düşündüğüm için üzülüyom. onun dışında olaylara karışmıyorum, herhangi bir anarşik ya da efendime söyliyim protest tavır içerisine girmiyorum. allahlarından bulsunlar. boşver oğlum uğraşma yaaa. suskunluğum asaletimdendir. önce tike bakarım tik mi diye.

  • der meister  (14.06.15 23:36:44)
ben de aychovsky gibi düşünüyorum. o kişi için bugün cevap bu niteliğinde değilse bile başkasına yarayabilir. o yüzden çok da şeetmeyelim

  • rakicandir  (14.06.15 23:37:52)
@der meister ahahaha, nitelik önemli tabi:)

  • hadi hadi  (14.06.15 23:41:33)
tik mik yalan olum bozdurup harcayamiyoruz ki takilmayin bu kadar.

+rep
  • jedilance  (15.06.15 00:10:18)
adam subjektif cevabı olan bir şey sormuş mesela, insanlar uzun uzun onlarca yorum yapmış, ben de heyecanla yapıyorum. sonra bakıyorum tik vermemiş, okuduğunu belirten bir şey de yok, siliyorum ben de. tik almak için cevap yazmıyor sonuçta insanlar ama tik olayını bilen birinin uğraşıp cevap verenlere bu nezaketi göstermesi gerek diye düşünüyorum.

  • acccra  (15.06.15 00:14:48)
Sorusuna cevap verdiğim, cevabımın kıymetini bilmiyorsa belki başkası okur da işine yarar diye düşünüyorum.
Yanitik vermek önemli birşey değil ama "cevabını okudum, teşekkür ederim" gibisinden bir anlamı olduğu için tabi hoş bir davranış.

  • innerbliss  (15.06.15 00:15:57)
@sour ben tip 2 işte. Tik verilmeyen başlığa cevap yazmıyorum.

  • hadi hadi  (15.06.15 00:20:46)
tikli guzel oluyo tikiler sizi

  • moderniko  (15.06.15 00:36:43)
bazen ben de vermiyorum

umurumda değil
  • mistreated  (15.06.15 00:38:28)
umurumda değil. ama bilerek tik vermiyorum çünkü canım istemiyor, niye tik atmadı cevabımı sileyim, aynı görüşte değiliz vs. bunlar asıl rahatsız edici tipler bence. gereksiz kasıyorlar diye düşünüyorum.

  • rheia  (15.06.15 00:42:27)
ben birisi saçma sapan saldırgan bir cevap yazarsa tik vermiyorum sadece. yoksa adam hiçbir karşılık almadığı halde oturmuş derdine cevap yazmış, en azından bir teşekkürü hak ediyor.
bazen birisi soru soruyor, ben onun cevabını bilmesem de /veya başkası benim yazacağımı yazmışsa ileride karşısına çıkabilecek bir şeyle ilgili yazdıysam eğer ve ada sorumun cevabı değil diye tiklemediyse sinir oluyorum :P

  • mesgul ve huzursuz  (15.06.15 00:56:57)
valla ben her zaman unutuyorum aklıma bile gelmiyor. benım gıbı bırıdır.

  • speranza  (15.06.15 01:17:11)
Pışpışlanmak için soru soranların cevap seçmesine gülüyorum sadece.

  • arnold schwarzeneger  (15.06.15 08:52:47)
Daha girdiği mecranın doğasını bile anlamamış zeka düzeyinde ve kendinden başka hiçbir insanın hassasiyetini düşünmeyecek kötülükte insanlar bunlar. Ciddiye almayın, bir daha cevap yazmazsınız hiçbir duyurularına olur biter.

  • kalemdefter  (15.06.15 09:19:01)
umurumda olmuyor.

  • dafuq  (15.06.15 17:44:35)
bi de alakasız birine tik verip gerisine vermemeye, yarısına verip yarsına vermemeye falan bayılıyorum :D

  • mistreated  (15.06.15 19:12:29)
Umrumda değil.

www.youtube.com
  • whimsical  (15.06.15 19:15:10)
@sour, verdiğimiz cevap eğer soruyu soranın işine yarıyorsa tik koyuyor, buradaki kaide bu değil mi? bu kaideyi anlamamak zeka sorunu değil mi?
burada problem, işe yarar bir cevaba bile tik koymamak.
Bir insan için zaman ayırıyorsanız o da bir tik koyacak kadar zaman ayırmalı.
Verdiğimiz yanıt işe yaramıyorsa tik koysun demiyorum ki ben.
  • kalemdefter  (15.06.15 19:44:49)
@sour, niyet okumaksa mesele, işine yaradığı halde tik vermeyen insan zaten başkalarının da işine yarayıp yaramayacağını düşünmüyordur. Bu nesnel bir değerlendirme üzerinden niyet okuyabilirim.
Sitenin kullanım temayüllerini anlamamaksa evet düpedüz zeka sorunu.

  • kalemdefter  (15.06.15 20:17:55)
Unutmadiysam hep tik veren bir insan olarak fazlaca umursamam ama duyuru sahibi aptal saptal yorum yaziyorsa cevabimi siliyorum ki orada fazlaca cevap sayisi ile populer bir duyuru olmasina katkim olmasin. Bilgi icerikli sorularda bu tarz seylere denk gelmedim hic, anket tarzi sorularda oluyor dolasiyla cevabimi silip silmemem de onlarin tik atip atmamalari gibi pek de iplenmeyen bir sey oluyor. Eger soruyu bir konu hakkinda bilgi amacli acip da sadece kendi dusuncesi cercevesinde tarafli bir bilgiye tik geliyorsa nickini kolay kolay unutmam ve bi daha da vakit ayirip cevap yazmam cunku amaclari ogrenmek degil.

  • neferkitty  (15.06.15 20:23:38 ~ 20:25:10)
@sour, ben tik vermediğinde cevabımızı silelim demedim ki o duyurulara cevap vermezsiniz olur biter dedim. Sonuçta bu seçim hakkına herkes sahip.
Çocuk muyuz biz yahu verdiğim cevabı sileyim falan filan. Ayrıca zekanın düzeyini okumak mümkün olmayabilir ama bir kalınkafalı görünce tanırsınız yahu.
Dediğim dediktir, haklı olmak dışında hiçbir derdi yoktur vb.

Sonuçta, tik vermeyenler hakkında ne hissettiğimiz sorulmuş, sen onu hisseden, şo bacım bunu hisseder, herkesin hissettiği kendinedir, benim eyyorlamam budur.
  • kalemdefter  (15.06.15 20:45:26)