[]

yüksek lisans olmadan yurtdışında doktora bursu

merhaba, diyelim ki lisanstan yeni mezun oluyoruz ve yüksek bir lisans ortalaması var, ayrıca lisanstayken yayınlanmış bir book chapter ve hakemli dergide makaleniz var.ama herşey bu kadar. iyi bir çalışma önerisi vb. eklenince yurtdışında doktora için burs bulunabilir mi? eğer duyduklarınız ve tecrübeleriniz varsa paylaşabilir misiniz? şimdiden çok teşekkürler.
 
yuksek lisans yokken sizi doktoraya kabul etmezler ki. burs icin de okuldan kabul belgesi vermeniz lazim.

yazdiginiz chapter makale vs sizing yuksek lisansa Kabul edilmenizi saglar sadece.
  • halanne  (14.06.15 18:18:21 ~ 18:18:41) 
Sallamayalim arkadasim ! Kabul alirsin doktoraya yüksek lisans yapmadan.
tek makale az olmuş, doktora çalışman da onunla paralel olmalı o yüzden diye düşünüyorum artı bir çalışma yapmayacaksan. Doktorada ne üzerine çalışacağını şimdiden hazırlaman lazım ki sendeki azmi görsünler
Okulunda, senin doktora yapmayı düşündüğün alandaki hocanlarınla görüş, ya da çalışmak istediğin okuldaki hocalara ulaş
Bir arkadaşım yapmıştı bunu çok fazla bilgim yok benim ama olabilir gayet, yeter ki senin o alanda başarı sağlayacak biri olduğuna inansınlar
  • mhmtt  (14.06.15 18:27:25) 
arkadasim! butunlesik doktora diyorsan baska sey ama yuksek lisans olmadan hangi okul doktoraya kabul veriyor?


  • halanne  (14.06.15 19:02:25) 
cok garip degil mi. halanne mhmtt in butunlesik doktoradan bahsettigini gayet iyi biliyor, ama saniyorum ki soru sahibi bilmiyor. o yuzden halanne aslinda ilk cevabinda, butunlesik doktora kavramindan bahsetseydi, fuzuli 3 mesajdan kurtulurduk :)

lampetia, benim anlamadigim su. bu isleri hocalarinla konusman gerekiyor. bu kadar basarili bir ogrenciysen, onlarin direkt olarak sana yol gostermeleri gerekiyor, senin de onlara guvenmen acikcasi. gerci hangi alandasin bilmiyorum, ama eger bu kadar is yaptiysan, bunlari en az bir hoca ile yapmissindir, onlarla da belirli bi samimiyete sahip olmalisin.

neyse, oncelikle bazi ulkelerde okul parasiz. bazilarinda parali. amerika da falan butunlesik doktora var mi bilmiyorum, ama oraya kabul almak zor. yani ciddi bi universiteye, bursla atanmak zor. bunlar icin belli sartlar var.

ornegin parasiz uniye basvurabilirsin, parali uniye basvurup asistanlik yapabilirsin. parali uniye basvurup fulbright tarzi burslara bakabilirsin, tubitak burslarina bakabilirsin. parasiz uniye basvurup yine bu burslara bakabilirsin.

yani az bucuk tubitak vb bnlari arastirman gerekiyor. bu senin hayatin, boyle bi sitede cevap aramak yerine biraz daha caba lutfen. yani sen hic referans almasan bile ortalama ustu bir okula kabul alirsin benim gozumde. millet lisansi oylesine bitiriyor, senin journal paper in var.
  • sage  (14.06.15 19:39:27) 
İstediğiniz okulun istediğiniz departmanına giriyorsunuz ve okuyorsunuz, tüm şartlar yazıyor orada. Aynı okul içinde bir departman her girene tam burs sağlarken ötekisi sağlayamıyor mesela, garanti vermiyor. Burs bulmaya falan gerek yok ABD'de, okul zaten kabul ederse parasını da ödüyor sizin için, dediğim gibi her okul/bölüm için geçerli değil bu, okumak lazım.


  • i was made for you  (14.06.15 20:31:33) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.