doğum günü pastası yapıcam

nasıl yapıcam? herhangi bir güzel tarifiniz varsa alırım bi kuple. meyveli çukulutalı filan olabilir. kardeşime yapıcam çok önemli ^^

pandispanya dediğin şu hazır kekler mi onların tadı kötü epey

  • mula  (14.06.15 15:09:24)
hm epey açıklayıcı oldu tenks

  • mula  (14.06.15 15:11:55)
pasta hamuru yapmak çok da zor değil aslında ama ilk kez pasta yapıyorsan muhtemelen güzel olmayacak ve hayal kırıklığına uğrayacaksın :/

o yüzden minik donut'a katılmakla birlikte bir ipucu vereyim. hazır pandispanyayı direkt kuru kuru kullanmayacaksın. kremalamadan önce keki biraz süt ya da meyve suyuyla hafifçe ıslatıp biraz bekletmen lazım, o zaman lezzetli oluyor. dikkat et çok ıslatma ıslanmış ekmek gibi olmasın. keki de kaliteli bir marka seçersen kötü olmaz. güzelce kremalayıp bolca meyve (tercihen çilek, vişne ya da frambuaz) koyarsan gayet de güzel olur pastan. afiyet olsun. :)
  • littlejack  (14.06.15 15:58:22 ~ 16:00:36)
hazır pandispanya iyi marka olsun, uno'nunki falan güzel. sütle her yeri ıslanacak ama lök olmayacak şekilde ıslatman lazım. ben dışını yoğun çikolatalı pudingle kaplayıp içine de muzlu iç kreması ve muz döşüyorum, çok lezzetli ve hafif oluyor.

  • lily briscoe  (14.06.15 16:02:39)
Tarif bilmem şekil örneği vereyim.Hazır kek al yuvarlak olanlardan 2 tane. Birini kenarlardan kesip daha küçük yuvarlağa dönüştür. Bu yuvarlakları kardan adam oluşturacak şekilde oO gibi yerleştir. Krem şantiyi bas meyve istiyorsan işte katlar arasına koyarsın. bonibonlarla ağız göz düğmelerini yaparsın. Kestiğin parçalar uygunsa 2 kulak yapar tavşana benzetirsin.

  • bass solo take one  (14.06.15 16:05:58)