kaça satmalı bu pc'yi?

tam donanımhaber kafaları ancak bi de size sormak istedim. siz olsanız kaç paraya satardınız? ;

AMD FX 8320 3.50 ghz işlemci (+cooler master ekstra soğutucu)
Gigabyte 970A ana kart
ASUS HD7850 ekran kartı (2gb ddr5)
Kingston HyperX 16gb ram1600mhz
Cooler Master RC912A kasa
Kingston 120gb SSD
WD 1tb sata 3 hdd

2013'ün 11 ayında toplamda 2400 tl civarına almışım. daha garantisi devam ediyor yani.

1000tl veririm.

  • cha  (14.06.15 02:34:38)
şuan 1000 liraya alabilirim şahsen. ama biraz sabırlı olup beklersen 1500'e bile satabilirsin.

  • sehirbezgini  (14.06.15 02:41:35)
@karakteristik

sadece kasası sıfır olarak 500 liradan fazla. mümkün değil toplayamazssın
  • sehirbezgini  (14.06.15 02:43:47)
sevgili ekşiciler. şu an baktım da şu son kurlardan sonra tee 2013 yılında aldığım pc'nin parça fiyatları şu an daha pahalı lan. yazık bu ülkeye be!

  • herospower  (14.06.15 02:45:08)
dh fiyatlarıyla, parça fiyatlarıyla karşılaştırmak gerek aslında. piyasa karıştı. 1500 iyi. parça da satılabilir ramler işlemci gpu güzel fiyattan gider ama hdd özellikle ssd için güzel fiyat vermek gerek. 2400 liraya sadece kasa mı topladın yoksa monitör vs dahil mi?

  • patr  (14.06.15 03:03:21)
sadece kasa toplamıştım ilk başta 1tb harddisk hariç 2.302 lira tutmuş. faturası elimde. işlemci soğutucusu, kasaya ekstra fan ve dvd-rom dahil.
ardından tam bir yıl sonra 1tb hdd almışım o da 132 lira tutmuş.

yani aslında totalde 2.434 lira etmiş kasanın bana maliyeti. şimdi teker teker en ucuz sıfır parça fiyatlarına bakıyorum kaç edecek merak ettim. tabii ki ikinci el fiyatı diye bir şey var ama neredeyse 2 yıl öncenin fiyatına parça başı 100 lira zamlanmış. akıl alır gibi değil.
  • herospower  (14.06.15 03:12:04)
yok gayet akıl alır yani 1,5 yıl önce almışsın o zamanlar dolar kuru 2 lira, şimdi 2,7. tr fiyatlarına satıcının kazığı da dahil olduğu için sıkıntılı fiyatlar. vatan kur yükseldiği an çakıyor fiyatı mesela. belki adam bir koli gtx 780 aldı dolar 2yken ama yine basıyor yine basıyor.. eksenbilgisayar iş olmadığında kur kampanyası yapar mesela o yüzden bu kampanya olmadan satabilirsen iyi bence. gerçi pek duyan eden olmuyor sanki. bir de millet yurtdışından parça da getiremiyor dolar yüzünden. sadece ürün fiyatı değil, hem gümrük vergisi hem de kargosu bayağı bindiriyor. o yüzden çok karışık ortam dh ikinci elden bolca karşılaştırmak gerek. bu makineyi 1000 liraya kolumu bacağımı kafamı kesseler vermem. makina parçaları çok garip geldi bana 1200 dolara daha iyisi toplanabilirdi. garantili olması çok iyi valla ne diyeyim hayırlısı olsun

  • patr  (14.06.15 03:32:08)
yok ya 1000 liraya nereye veriyorsun yazık alete :)) türkiye'den ayrılıyorum da satacak olma sebebim ondan.

  • herospower  (14.06.15 03:57:36)
İkinci el olarak ele alırsak 1000 lira. O da kasası için. Fazlasını verecek insan bulursan sat gitsin.

  • cetoxim  (14.06.15 14:05:18)