25 yaş Hukuk Fakültesi Için Çok Mu Geç

24 yaşındayım; öğretmenim . Seneye hukuk fakültesi için sınava hazırlanmayı düşünüyorum . Geç olmaz değil mi? Hem okuyup hem ÖĞRETMENlik yapacağım. Fikirleri olan arkadaşların fikrini alabilir miyim ?

Ablamın lisedeki matematik hocası ki baya yaşını başını almıştı fikir değiştirip hukuk okudu. Şu an avukatlık yapıyor bildiğim kadarıyla. Sınav stresi çekebilecek isen öğretmenlik yaparken neden olmasın

  • Atimi  (13.06.15 19:47:24)
kesinlikle değil. bizim fakültede epey aflı öğrenci var. 70 yaşında bir teyzemiz bile var mesela. fakülteye 1962'de girmiş. kız arkadaşımın hocası var; adam profesör, derslere giriyor ve başka bir iş daha yapıyor. aynı zamanda sınıf arkadaşım :) çoğu hukuk fakültesinde devam zorunluluğu olmadığı için sorun yok. 30-35 yaşlarında çalışıp okuyan çok kişiyle de tanıştım. hiç geç değil. 45 yaşında olsan bile geç değil derdim.

  • signore  (13.06.15 19:51:11)
böyle sorulara da hastayım.
son zamanlarda mesleği olup da üniversite sınavına giren kişiler arasında hukuk acayip popülerleşti.mis gibi mesleği olup da hukuk kazanan bi dünya kişi tanıyorum. üstelik yaşları 20'lerin sonu ve 30'ların başı arasında değişiyor.

  • black sabahat  (13.06.15 20:05:45)
vallahi 25 yaşın lafı bile olmaz diyeyim.
hem de mesleğiniz var.
birçok örnek mevcut. 25 ne ki, hakikaten...
  • sibertenik  (13.06.15 20:15:44)
kısaca, değil.

  • yalnux  (13.06.15 20:23:52)
Değil. Yeter ki isteyin.

  • mornie  (13.06.15 20:33:19)
Hayır hiç geç değil, ama bence hukuk okuyacağınıza başka bir şey okuyun. Avukatlıkta para yok.

  • whimsical  (13.06.15 20:37:16)
aynısını öğretmen olan, evli ve çocuklu bir insan olan yengem yaptı. uzun yıllar süren ağır ceza hakimliğinden sonra emekli de oldu.

kısaca yapılmışı var diyelim.
  • zgrydn  (13.06.15 21:45:24)
Geç..

24 yaşında son sınıf öğrencisi olarak yazıyorum bunu. 4 yıl kolay geçmiyor ayrıca çalışacağım demişsin de o kadar kolay değil hukuk fakültesinde.Dersler zor olacak, günün 10 saatini ders çalışmaya ayıran multi inekler olacak ve buna rağmen yeri gelicek kalabilecekler de. Hem öğretmenlik hem de hukuk okumak zor iş. 5-6 yılda bitiririm diyorsan o zaman rahat.

işten eve gelince direk derse oturman lazım.Boş zamanlarında eğlenceye gezmeye vakit ayıramazsın.Hukuk fakültesi tek gecede çalışılıp bitirilecek bölüm değil.
  • roe  (13.06.15 23:31:25)
Bugün sınava girdim. Sadece 3 kişi ilk kez giriyordu. 4-5 kişi de 40larındaydı. Geç değil. Kaybedecek neyin var hem mesleğin de varmış.

  • phoenixboy  (14.06.15 13:01:22)
Geç değil.
31 yaşındayım. Hukuk fakültesi öğrencisiyim. Hem okuyor hem başka bir meslek yapıyorum. Gayet güzel yürüyor.

  • corneillus  (26.11.15 02:12:23 ~ 02:14:47)
24 yaşında mühendisim seneye 2 yıllık adaet meslek yüksek okuluna başlayağım, açık öğretim(ama diplomada yazmıyormuş :D). sonra dgs ile huhuk istiyorum. imkansız değil bence yani olmamalı neden olsun ki...

  • kuzey li  (26.11.15 02:16:07)