Yardım önerisi

Arkadaşlar benim bir adağım vardı ve gerçek oldu. Şimdi verdiğim sözü tutmak için küçük bir maddi yardım yapabileceğim birilerini arıyorum.

İstanbul içinde tavsiyeniz olabilir mi?

Suriyeli arkadaşlara mı versem diye düşündüm ama arada kaldım çeşitli sebeplerden.

Teşekkürler

adak icin genelde kurban kesilir. eger durumunuz buna yetecek durumdaysa bir adet kurban kestirin, adak kurbanin hepsini dagitmaniz gerekiyor. gelir duzeyi dusuk olan yada suriyelilerin yogun oldugu bir mahallede sokakta kavurup gelen gecene dagitin. hem 2-3 kisi yerine cok daha fazla kisinin duasini almis olursunuz. hem de direk nakdi bir yardim olmadigi icin sahtekarlar falan cok yanasmaz. en fazla bi tabak et yemis olurlar.

  • crucio  (13.06.15 13:13:22 ~ 13:14:33)
Suriyelilere mi vereceksin? Bu da yeni çıktı herhalde?

Allah kabul etsin. Ramazan geliyor, müftülüğe gidip yardım yapılacak birini bulmalarını talep edebilirsin.
  • teknikekip  (13.06.15 13:14:27)
cocuk esirgeme kurumundaki arkadaslara da yardım yapabilirsın.

  • hannibalbarca  (13.06.15 13:24:07)
Dervis baba kahvehanesi var suan mobilden link veremiyorum ama cok guvebilirler. Balatta. En son girdigim entrymde link vermistim. Kurucusu ali abinin bi konusmasini. Bakabilirsen cok sevinirim. Allah kabul etsin.

  • makarnacanavari  (13.06.15 14:01:43)
losev veya Darüşşafaka ya bağış yapabilirsin.

  • tetriste cubuk bekleyen adam  (13.06.15 14:29:39)
yanlış hatırlamıyorsam dessy nickli arkadaşımız bi ara burda bi aileye yardım topluyordu. bi ona ulaş istersen, gerçekten ihtiyacı olan bi aile gibi duruyodu.

adağın gerçek olduğuna göre gözün aydın, adağını yardımını da allah kabul etsin.
  • bir garip seyyah  (13.06.15 14:47:47)