harici hard diskim bozuldu mu? yardım edin :(

bilgisayara takınca 5 kere zırrrrt - zırt diye düzenli bir ses çıkarıyor. sonra tık yok. bilgisayarda da gözükmüyor. daha yeni almıştım ve içinde bütün hayatım var resmen. bozulursa mahvolurum. nolmuş olabilir nasıl düzeltebilirim sizce?

düşürmedim bile, durup dururken oldu.

dönen kısmı sürtüyorsa o kısımdan geliyorsa ses titreşim sanırım kurtarmak mümkün olmuyor

  • basond  (13.06.15 00:50:53)
dönen kısmı ne oluyor?

  • mrz breezy  (13.06.15 00:51:46)
harici harddisklerin içinde dönen bir disk var onun üzerine kayıt alıyor harddiskler eğer o diskte sıkıntı varsa kurtarmak mümkün olmuyor. Disk harddiskin içinde görünmüyor dışarıdan

edit: şunun benzeri www.youtube.com
  • basond  (13.06.15 00:53:31 ~ 00:54:41)
6 ay önce almıştım garantide bişey yapamazlar mı ya? bütün hayatım içinde bişey olmaz diye de daha geçen backup fotoğrafları filan silmiştim bilgisayarda çok yer kaplıyo diye allah kahretsin.

  • mrz breezy  (13.06.15 00:56:28)
donanımsal bir sıkıntı varsa ellerinden bir şey gelmez

  • basond  (13.06.15 00:57:11)
senin yapabileceğin birşey yok gibi gözüküyor gibi.
yine de bilgisayara bağladığın kabloyu bir tak çıkar.
biraz bekleyip yeniden dene.

profosyonel bir şirket verilerini kurtarabilir ama 1,000 tlden falan başlarlar sanırım
  • titiraprap  (13.06.15 00:58:52)
hard diski söküp tekrar tak, farklı slota tak hatta. bu işlemi üst üste dene.

  • gece pariltisi  (13.06.15 00:59:08)
* bilgisayardan silinen backupları belki geri getirebilirsin.

  • titiraprap  (13.06.15 01:00:00)
allah kahretsin bir sürü para verdiğim şeyin hayatımı sikmesi bu kadar kolay mı yani? bir gün durup dururken çalışmamaya karar verdi yani. ne güzelmiş ya. bi de üstüne bilgileri kurtarmak için para ödüycem. sikerim böyle işi ya benim hatam yok ki???

  • mrz breezy  (13.06.15 01:00:41)
maalesef durum böyle isyan etmekte haklısın ama özetlemişsin durumu yapacak bişey yok

  • basond  (13.06.15 01:04:18)
www.youtube.com

nakarat: kader, kahpe kader ağlarını ördün mü?
  • titiraprap  (13.06.15 01:06:41 ~ 01:07:34)
pcdeki backupları bir programla undelete yapabilirsin bir ihtimal? ??

  • titiraprap  (13.06.15 01:08:41 ~ 01:09:07)
şimdi ona uğraşıyorum önerebileceğiniz bi program var mı recover my files diye bişey buldum license key istiyo. başka var mı bildiğiniz?

  • mrz breezy  (13.06.15 01:18:14)
arkadaşlar anlıyorum espri yapmaya çalışıyorsunuz ama sikerim yani böyle işi hiç komik değil şu an.

  • mrz breezy  (13.06.15 01:18:39)
yardım ediyoruz küfür ediyorsun
kendin uğraş o zaman
alla allaaa
  • titiraprap  (13.06.15 01:19:28)
sana değildi tikledim seni.

  • mrz breezy  (13.06.15 01:20:13)
verilerin cidden önemliyse bilen bir arkadaşına götür
uğraştıkça verileri kurtarma ihtimalin düşer

  • titiraprap  (13.06.15 01:31:11 ~ 01:34:03)
yav 6 ülke gezdim bütün fotoğraflar videolar içinde. teknolojinin sülalesini sikeyim niye bastırmadıysam.

  • mrz breezy  (13.06.15 01:34:14)
sorununuzu cozebilir. ama bozuk olmayan diski tamamen de bozabilirsiniz.
www.youtube.com

  • düşünüyorum öyleyse vurun  (13.06.15 01:43:18)
Öncelikle kabloyu değiştir. Sonrasında PC ye bagladigin USB portunu değiştir . mümkünse masaüstü PC de kasa arkasındaki portu dene . o da olmadı. Kutuyu açıp HDD i doğrudan PC ye bağla.en sağlam yöntem bu. O şekilde de olmazsa geçmiş olsun. Her zaman önemli verileri cloud a yedeklemek lazim

  • nucleon  (13.06.15 03:35:01)
Arada kısa süreli elektriği Kesilse bile olabiliyor diye hatırlıyorum. Elinden geliyorsa diskin içini açıp iğnesini dikkatlice geri çekip olması gereken yere getirebilirsin. Ev ortamında yapmak çok riskli olsada Youtube'da biri yapmış ve diski çalıştırdı. Diskte hasaroluşmuş ama önemli bir miktarını kurtarmıştı. O kadar önemli dediğine göre profesyonel yardım al. O parayı da ver. Geçmiş. Olsun

  • sutlu nescafe  (13.06.15 08:40:38)
arkadaşlar cevaplar için teşekkürler. o 5 tık sesi hdd'nin mefta olduğuna işaretmiş. sakın hdd'lerinizi digiturk'e bağlamak veya aşırı ısıtmak gibi salaklıklar yapmayın.

  • mrz breezy  (30.06.15 21:06:08)
Geçmiş olsun

  • sutlu nescafe  (01.07.15 00:38:08)