yağlı lor

%15 yağ olan lor nasıl gide spor için? Karbonhidratı çok ama çok düşük alıyorum. Yağdan o kadar çekinmeyin diyoarlar genelde. Diğer türlü lor yenmiyor ya hiçbi şekilde. Yağlı olmasa gerek.

sokaktavucutgelistirme.com
BİM'dekinin yağ ve karbonhidrat oranı çok az. Yoğurtla karıştırıp içine de meyve doğrayıp ye. Bir öğündür bu kardeş.

  • Simrug  (12.06.15 00:03:16 ~ 00:08:19)
Bimdeki lorla suyu karıştırıp shake yapıyorum o bile içilmiyor. Tadı her türlü kötü. İzmirdeyken bi ödemiş peynircisi vardı allahım ne güzel lor yapıyodu adam.

  • oddyseus  (12.06.15 00:08:07)
Yoğurt hacı yoğurt. İçine de muz.
Ramazan ayında yarım ölçek protein tozu + 100 gram lor + yoğurt + bir meyve süper bir öğün.

  • Simrug  (12.06.15 00:08:53 ~ 00:11:30)
ünal çiftliğinin lorundan göm. fevkaladenin fevkinde.

  • kargn  (12.06.15 00:11:09)
Simrug, shake mi yapıyosun öyle? bi de bu bim lorunda shake yapınca çok dibe çöküyor katı. Süzgeçten bile geçiyorlar küçük küçük topak gibi dibe gelince hayatta içilmiyor.

kargn, hangi markette satılıyor?
  • oddyseus  (12.06.15 00:14:04)
Yok shake yapmıyorum. Önce4-5 kaşık yoğurda yarım ölçek kazein koyup iyice kaşıkla karıştırıyorum. Sonra 100 g lor ve bir adet muzu ya da elmayı dilimleyip karıştırıyorum. Zaten kazein koyunca çok feci güzel oluyor.
Toz alıyor musun?

  • Simrug  (12.06.15 00:17:08 ~ 00:17:31)
Alıyorum ama kazein değil. Çilek multipower %100 whey. Definasyona girdiğim için karbı %15-30'a düşürdüm ama proteini arttırma konusunda sıkıntı yaşıyorum işte.

bir de definasyon dönemi için bcaa gerekli midir sizce?
  • oddyseus  (12.06.15 00:22:06)
birde kreatin kullanıyordum monohidratı su topladığı için bıraktım. monohidrat olmayan kreatin kullanırsam definasyonda gider mi?

  • oddyseus  (12.06.15 00:23:10)
Kreatin su toplamaz. Eskiden sodyum katıyorlardı kreatinine, o nedenle vücut su tutuyordu tuz kullanıyormuş gibi. Şimdiki kreatinlerde öyle bir durum yok. Kreatinin amacı ADP'ye dönüşen ATP'yi en kısa sürede tekrar ATP'ye çevirmek. İstediğin zaman kullanabilirsin, problem yok onda. Monohidrat olması saflığıyla alakalı bir durum, Monohidrat olan kreatin hiçbir kalori içermez. Yani protein karbonhidrat yağ, hiçbir değeri yok. Saf kreatindir. Su tutup tutması dediğim gibi sodyumla ilgili bir durum. Karbonhidratı düşük tutuyorsan yağı yükseltmende problem yok. Yağlı lor yemende de problem yok. Ben karbonhidratı %5/10'a düşürdüğümde 120 gram civarı yağ alıyorum. Oradan hesap et.

  • angelus  (12.06.15 00:37:25)
Yörsan lor peyniri yağ oranı en makul olanlardan birisi diye biliyorum. Buna karşılık proteini de çok iyi bir oranda. Çağdaş marketler zincirinde satılıyordu en son, inceleyebilirsiniz.

  • sevgikusunkanadinda  (12.06.15 02:45:46)
Çok da güzel olur.

  • arnold schwarzeneger  (12.06.15 08:43:00)
ünal çiftliğinin yeri var, istanbul avrupa yakasındaysan, seyrantepede. gitmene değer bence.

  • kargn  (12.06.15 23:17:32)