kan bağışı hakkında

daha önce kızılay'a kan bağışı yaptıkları için kendi yakınlarına kan lazım olduğunda henüz 3 ay dolmadığı için kan veremeyenler olduğunu okumuştum. böyle bir durumda tüm risk tarafıma aittir, olası bir komplikasyonda tek sorumlu benim gibi bir metin imzalayıp yine de kan verebiliyor muyuz?

not: tamamen hayal ürünü bir durumdur.

veremiyoruz, almıyorlar.

bütün riskleri alarak, yalan söyleyip veresim geldi ama kendime zarar vermekten çok, alınan kanın hastanın ihtiyacını görmeyecek vasıfta olmasından korktuğum için yalan da söyleyemedim.
  • kibritsuyu  (10.06.15 14:56:22)
kan verdikten sonra birkaç ay geçmişse çokta acilse kendinide iyi hissediyorsan yalan söyleyiver, ben hiç tanımadığım birine kan vermek için reglken değilim dedim 50 kilonun altındayken 50den fazlayım dedim, hasta ölmedi yani tişikkir ettiler bana :)

  • dusundumdusundumdurdum  (10.06.15 20:59:18)