nerde kalalım ?

slm nbr asl?
25 ekimde arkadaşımla 5(yazıyla beş) günlüğüne istanbula gideceğiz. fakat kalacak yer arıyoruz.
şimdi şöyle bir yer arıyorum
eğer günlük kiralık ev olacaksa; bir oda mutfak tuvalet olsa kafidir.
eğer otel, pansiyon gibi bir yer olacaksa tuvalet ve banyo odanın içinde olmalı. başkasının kullandığı tuvalet, banyo midemi bulandırıyor. hostel mostel ne varsa bakıverin artık.
bide istanbul avrupa yakasında tercihen beşiktaş, şişli, mecidiyeköy, beyoğlu, levent 4te olsun. fiyatıda iki kişi için beş günlük 250 lirayı geçmesin.

aradığım koşullarda yer var mıdır istanbulda ?
varsa nerelerdir ?

bu bütçeyle levent, şişli ya da beşiktaş'ta bırak otelde kalmayı parkta bile kalamazsın.
beyoğlunda 19.sınıf bi otel bulabilirsin belki günlük 25 TL'ye lakin o da senin bahsettiğin hijyen şartlarının uzağından bile geçmez ayrıca başka riskler de içerir. yani park daha iyidir o kadar söyleyeyim.

Bence ya bütçeyi arttırın ya da eş, dost akraba gibi kapak atılmaya müsait kişileri araştırın.
  • mhm  (11.09.09 06:27:59)
Kasımpaşa'da Hotel Demircan var. Beyoğlu Belediye başkanı bu otelin sahibi. O yüzden güvenebilirsin. Öyle pislik falan çıkmaz. Ayrıca Kasımpaşa her tarafa da yakındır. Günlüğü ise çift kişi de tek kişi de 50 tl olması lazım. Bilgi almak istersen 0212 254 95 69'u arayabilirsin. Ayrıca İstanbul'un gezilebilecek her yerine ulaşım çok rahattır. Otelle ilgim yok. Veliahtı falan da değilim. Beğenmezsen yapacağın tek şey IMF'den kredi alıp bütçeyi arttırmak.

  • quaresma metternich  (11.09.09 06:38:38 ~ 06:43:17)
www.hostelworld.com

iyi burası. hem süper insanlarla tanışma fırsatı buluyorsun 5 günde 10 yıl da yaptığın çevreyi yaparsın.
  • torsque  (11.09.09 09:39:53)
beşiktaş merkezde öğretmen evi var. bir arayıp sorun. 50 TL civarında daha temiz bir yer bulmanız zor.

  • sammer  (11.09.09 10:58:22)
istanbul biraz pahalı malum. bu paraya zor iş.

  • faideli bilgiler  (11.09.09 21:04:11)
Beyoğlu Öğretmenevi 0212 252 43 43. Meşrutiyet Cad. No:58Tepebaşı Beyoğlu / İSTANBUL
(Eski Amerikan Konsolosluğu Yanı)

Arayın, fiyatları öğrenin. Gerekirse eğer, 5 yerine 4 gün kalırsınız, ama Beyoğlu'nda ve temiz bir yerde kalırsınız.
  • uyuklayankedi  (12.09.09 00:07:47 ~ 00:08:26)
aman hostel world'e gitmeyin. konulya ilgili ekşi sözlük başlığına bakın.

  • radmard  (12.09.09 00:17:10)
bütçeyi bilerek düşük tuttum. aslında bu işe 500 lira ayırmayı düşünüyorduk fakat daha ucuzu olsun dedik. neyse artık 500 lirayı gözden çıkartalım.

  • Ayiyogi  (12.09.09 04:38:02)
beyoğlu öğretmenevi tadilattaydı ben gittiğimde,öğretmenevinin biraz yukarısında inka hotel var orada kalmıştım ben herşeyiyle çok güzeldi.yalnız senin beklentilerine göre otel bulmak çok zor.o çevrede 30 liraya da otel buldum ben (istiklal ağa camii arkası köksal otel:)) ama gerçekten pis yerler,hayat kadınlarıyla eroinmanlarla içiçesin...sana tavsiyem pera palas çevresindeki otelleri araştır,sağlam pazarlık yap,fiyattan önce güvenliğe dikkat et..

  • p a t r i o t  (14.09.09 02:33:08)
bu arada yeni okudum 500 ü gözden çıkarmışsın..gecelik 80 liraya kalmıştım ben,sen de o civarda ayarlarsın sanırım inkayı..açık adres: meşrutiyet caddesi no:95 tepebaşı-beyoğlu. www inkahotel com

  • p a t r i o t  (14.09.09 02:36:03)
slm kalacak yer sorun değil bende kalabilirsiniz ama sizi tanımam gerek vaslan27@hotmail adresine msj atarak bana ulaşabilirsiniz, yerim beyoğlu bilginize

  • vaslan27  (17.09.09 04:44:32)
5oo liraya 5 gün burgazada'da yanlız yaşadığım evimde, benimle birlikte kalabilirsiniz. 1 saatte istanbul'a ulaşabileceğiniz bir yer adalar. şehir kirliliğinden uzak, sessiz, güvenli. ağaç dolu kocaman bahçe var. mangal ve hamak keyfi mümkün. yaşasın.

  • korkuluk  (13.10.09 04:32:23)