Fazla para üstü verilmiş. ne yapayım?

geçenlerde birşey almıştım fakat 5 lira fazladan para üstü vermişler. parayı gidip vermem için kilometrelerce yol gitmem lazım. bu paranın vebalini nasıl atabilirim? Hakkım olmayan para sonuçta. Şu bağış kutularına falan mı atayım yoksa sokakta gördüğüm dilenciye vereyim mi?

oraya illa yolun düşer. verirsin.

  • zgrydn  (09.06.15 20:08:59)
bence sokaktaki küçük çocuklara bir şey alıp ver, dilenciden daha iyi.

  • a perfect lie  (09.06.15 20:09:03)
dilenciye verme de küçük çocuklara dondurma falan al.

  • cdiyez  (09.06.15 20:09:31)
dilenci benden senden zengin. unicef'e bağışla

  • Mcfly  (09.06.15 20:09:57)
dilenmeyen bir garibana ver. sabahtan akşama kadar kir pas içinde çöp toplayan genç arkadaşlar uygundur.

  • littlejack  (09.06.15 20:09:59)
Dilenci haricinde bir ihtiyaç sahibine ver/ bağış yap. Elinde tutma parayı. Ama ne kadar zaman geçerse geçsin yolun düştüğünde sahibine de geri ver.

  • betsy  (09.06.15 20:11:45)
Yolun düşene kadar beklet parayı. Uzun zaman geçerse, Baktın hic yolun düşmüyor. Bi ihtiyacı ilana ver. Dilenciye verme.

  • elorelia  (09.06.15 20:13:08)
benzeri basıma gelmişti, evime yaklasık 40 km bi yer. 45lik şeyi, 25 cektiler. adamı aradım verin hesap no yollıyım diye, helal etti.

  • art vandaley  (09.06.15 20:32:01)
hak, sahibinindir.
betsy +1

  • manuel mandalina  (09.06.15 20:33:32)
telefonla ara helallik al

  • bana da mi lolo  (09.06.15 20:45:59)
yolunuzun uzun süre düşmeyeceği bir yerse bence de arayın. ne yaparsınız bilemem ama dilenciye vermeyin:)

  • theworldismine  (09.06.15 21:16:40)
5 lira fazla aldıysan bu akşam kasa sayımında o kasiyerin kasasında 5 lira açık çıkacak.
o da kasiyerin cebinden çıkacak.

bu yüzden o parayla cami yaptırsan ona faydası olmaz,
gidip o kasiyere verin parayı.
  • livaneli kadir  (09.06.15 21:16:54)
Kasiyerin cebinden para kesme diye birşey çok çok çok kötü yerlerde, büyük meblalar haricinde YOK. Kimse 5 lirayı kesmez kasiyerden.
Gidemeyecek gibiyseniz arayın helallik alın. Bi kaç çikolata alıp sokaktaki suriyeli veya herhangi çocuklara verebilirsiniz, En kolayı.

  • phoenixboy  (09.06.15 21:23:30)
@phoenixboy çok çok çok kötü olmayan bir yerde kasiyer olarak çalıştım.

gün sonunda belli bir miktarı aşarsan anında söke söke alıyorlar,
ayrıca ay sonu toplamında da kotanı aşarsan takır takır ödüyorsun.
  • livaneli kadir  (09.06.15 21:52:51)
sende bi bakkala fazla para ver o düşünsün boşver

  • warrior35  (09.06.15 21:55:30)
sana yanlislikla verilmis. sonucta calmadin ya da gasp etmedin. dilenci yerine sokak cocuklarina yemek ismarla. bir cocugun hayir duasini alirsin.

tebrikler bu arada kimsenin kurusuna tenezzul etmedigin icin.
  • exlibris  (09.06.15 22:01:23)
5 lirayla bi çocuğa bişe al. Yolun markete düşerse de 5 tl ver.

Sonuçta en kötü 5 tlye bir çocuğu sevindirmiş olursun:)
  • halilibo  (10.06.15 08:49:37 ~ 08:49:54)