[]

İstanbul Üniversitesi Doktora Mülakatına Giren Oldu mu?

Arkadaşlar Yönetim ve Strateji doktorası için mülakata gireceğim. (İst. Üni)

İşletme yüksek lisans mezunuyum. (Boğaziçi Üni)
Şu an bir şirketin strateji departmanında çalışıyorum 1-2 yıldır.

Bana nasıl bir mülakata hazırlanmam gerektiği konusunda ipucu verebilecek olan var mı? Neler sorarlar, nelere dikkat edeyim gibi sorular için.

Aynı okul-bölüm doktora mülakatına girenler, tanıdığı olanlar ilgilenirse çok mutlu edersiniz.

Teşekkürler,

 
genel bilgi sahibi olun. almayı düşündükleri elemanlardan boş kontenjan artmışsa başta temel bir şeyler sorarlar, bundan adam olabilir imajı oluşturmuşsanız sohbet havasında sizi yollarlar, yok gözlerine girememişseniz biraz daha detay sorarlar. eğer sizi elemek istiyorlarsa son dönemde yazılmış yabancı literatürü say derler.

son dönem yazılmış yerli-yabancı literatüre bi göz atın. en azından kim hangi konudan bahsetmiş aklınızda bulunsun.

başarılar
  • yemrem  (09.06.15 14:55:32) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.