[]

Amerika'dan Kanada Vizesine Basvursam..

selam,

turk pasaportu var. icinde de amerikan j1 vizesi var. gonlumde de kanada'ya turist olarak gitme planlari var.

online vize aliniyor galiba anladigim kadariyla. turklerden de parmak izi ve biometrik foto falan istemiyorlar.

amerikadayim. online basvurdum diyelim, pasaportu yolliycam vize mi basacaklar yoksa bana en yakin ofislerine (4 saat mesafe) mi gidecem?

bir de ne kadar surer cikmasi? sitesinde 35 gun falan diyor da ben daha hicbir vizeye 5 gunden fazla beklemedim..

tesekkurler

 
nasil alamam? normal vizeye basvurucam.


  • gerard  (08.06.15 23:40:43) 
Ayni durumdayiz, ben de J-1'la buradayim, mail atmistim basvurabilirsiniz demislerdi. Zaten sitesindeki formu doldurunca da "you are eligible" diyor, bi numara veriyor filan. Ama bir ay surer yaziyordu LA icin, benim gitmek istedigim kongre de tam bir ay sonrasindaydi, riske atmak istemedim, basvurmadim.


  • opucuk baligi  (09.06.15 00:06:40) 
gecen kasimda aldim amerikadan kanada vizesi (bende f1 var ama kanada vizesi almak acisindan j1le farki olacagini sanmam). 5 hafta surdu almam. online basvuruyorsun once. 2 hafta sonra falan pasaportunu gonder diyorlae. gonderiyorsun 2 hafta falan da orda oyaliyorlar. posta surelerini de hesaba katarsan 5 hafta surdu iste benimki.


  • gene mi gene  (09.06.15 03:55:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, duyulmasi gerektigi kadar, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.