Mide kanamasi-patoloji sonucu

Merhabalar,yaklasik 1ay once mide kanamasi gecirdim. Endoskopi gecen hafta yapilabildi anca. Parca alindi. Ve kagitta atrofi-helikobakteri-intestinal metaplazi yaziyor. Internetten baktim ama malum orda hemen her seye kanser yaziyor. Panik yaptim bende biraz okudukca. Basina ya da yakinina boyle bir sey gelmis olan var mi? Doktorumla carsamba gorusucem. Kafami rahatlatmak istedim sadece.

h. pilori dışında normal olduğunu düşünüyorum.

antibiyotikle geçer bence
  • siradisi00  (08.06.15 22:48:48)
normal değil. metaplazi demişler. anormalleşmeye başlamış yani. önce h.pylori yi antibiyotikle tedavi edecekler. sonra tekrar bakacaklar muhtemelen. korkma kanser değilsin. ama tedavi edilmezsen olabilirsin. h.pylori aynı hpv gibi kanserle ilişkisi ortaya konuş bi organizma. tedavini ol. ama korkma

  • shotgunwoman  (08.06.15 22:51:58)
Endoskopi sirasinda doktor cok spastik bu ne boyle falan gibi cumleler kurdu. Agzimda hortum soramadimda tabi. Midem cok hassaslasti bir sey de yiyemiyorum. Yasam standartim 0'in altinda. Tesekkur ederim cevaplariniz icin

  • doksanaltmisdoksan  (08.06.15 22:56:30)
spastisite kasların çok rijid yani kaskatı olması gibi bir şey. muhtemelen gerildin kasıldın ondan olmuş olabilir. geçmiş olsun şimdiden. aç durdukça mide asidin artar ve daha kötü olursun. yağsız mideni yormayacak asitsiz baharatsız acısız şeyer yemeye çalış. sigara alkol tüketme. midenı yormadan azar azar sağlıklı beslen ve doktorun vereceği antibiyotikleri kullan..

  • shotgunwoman  (08.06.15 22:59:31 ~ 22:59:44)
Cok cok tesekkur ederim:) 2gun daha sabredip alicam sonuclari

  • doksanaltmisdoksan  (08.06.15 23:08:50)