win7 update sonrası ekran kartı görünmüyor

Selamlar,

Bugün win7 update uyarısı vardı, güncelle dedim. Bilgisayarı kapatıp açtıktan sonra ekran kartına bişey oldu, sistem görmüyor (bkz. ek). Şu an berbat bir çözünürlük var. Güç bela driver bulup manual yükledim, olmadı.
Açılışta uzun bir süre ikinci resimdeki gibi driver arıyor, sonra bulamıyor. Makina macbook pro 2011 veya 2012 olmalı. i7-2640.
Ne yapabilirim ?

Update geçmişi şöyle:

Intel Corporation - Graphics Adapter WDDM1.1, Graphics Adapter WDDM1.2 - Intel(R) HD Graphics 3000

Installation date: ‎08.‎06.‎15 9:38

Installation status: Failed

Error details: Code 80070002

Update type: Optional

Intel Corporation Graphics Adapter WDDM1.1, Graphics Adapter WDDM1.2 software update released in January, 2015

More information:
sysdev.microsoft.com

Help and Support:
support.microsoft.com

güncelleme çok mu gerekli? onu ve yüklediğin ekran kartı sürücüsünü kaldır sistemi yeniden başlat. ekran kartı sürücüsünü tekrar yükle. sonra tekrar başlat.

  • 1adam  (08.06.15 22:02:06)
Çok gerekli değildi ya, rutin windows güncellemeleri. zaten ekran kartı ile ilgili olanı güncelleyemedi. Aşağıda görülüyor, başarısız denemelerim.
imgur.com

dediğini yapayım en iyisi.
  • puc  (08.06.15 22:16:38)
formattan sonra bazı önemli olanlar hariç, ayarlardan tümüyle kapatırım .daha da uğraşmam. insanların çoğunda, her güncelleme sistemi daha iyi yapıyor düşüncesi var. bence yanlış. sisteme yük getirmesinin yanı sıra az da olsa böyle uyumsuzluklar yaşanabiliyor.

  • 1adam  (08.06.15 22:37:02)
maalesef yine olmadı.

  • puc  (08.06.15 22:55:15)
aygıt yöneticisi'nden ekran kartını bulun: i.imgur.com bende pasif görünüyor ama sizde sürücüye geri dön seçeneği açık olur.

  • fusion2dx  (08.06.15 23:06:50)
sistemi bir kaç gün öncesine geri yükle o zaman .

  • 1adam  (09.06.15 06:25:27)
birincisi ekran kartı değil o

güvenli modda silmeyi denedin mi
  • patr  (09.06.15 06:34:32)