Erken seçim kesin gibi mi?

1-Koalisyon ihtimali tamamen kapalı mı?
2-Olası erken seçimde AKPnin çıkma ihtimali ne yine tek başına iktidar olabilir mi eskisi gibi?
3-Bu MHP neden böyle yapıyor, koalisyon yapsa AKPyle bile daha iyi valla

:D seçimden önce akp ile koasliyon yapacak mhp e tük kaka.
seçim sırası kesin mhp ile seçim yapcaklar bunlar abdullah gül ile bunu yaptı e tüh kaka.
devlet beyin konuşmasından sonra niye koasliyon yapmıyorlar.

mhp bir omurgası olan partidir. osloda törörist kucağına oturan adamlarla kolasiyon yapmaz.

ileri demokrosi diyip türk düşmanlığı yapan fasistlere koasliyon yapmaz.

ayrıca çok önemli bir cümle söyledi kendisi.

'akp ve hdp arasındaki örtülü işbirliğini kamufle etmek gizlemek koalisyon arayışlarıyla türkiye'yi bir erken seçime mecbur bırakacak şekilde tehdit altına alarak bir dayatmaya başka partileri katmak siyasi ahlaksızdır. ''

şu an tam söylenen şeyi yapıyorsunuz. suçlu mhp gibi davranmayın. mhp oyları 70 ilde artırıp artı 31 milletvekili çıkarmıştır. sanırım son suçlu mhp
  • kutsalbok  (08.06.15 01:57:20)
1-bahçeli sağolsun evet gibi
2-bahçeli sağolsun çok yüksek ihtimal evet
3-ne desem gg.
  • cokponcik  (08.06.15 01:57:21)
@kutsalbok normal şartlarda MHP akpyle koalisyon yapmasın zaten bunu istemem ama bu şartlarda şunları def edene yargılayana kadar bir şekilde destek vermesi halka karşı diğer bütün partilerin borcudur diyorum, bu yaptığı akpnin ekmeğine yağ sürüyor, 40 yılın başında bir geçmiş bu fırsat açıkçası ziyan olmasını istemem, sonra neden başkan yaptık biz bu adamı demesinler, MHP kendine bu derece güveniyor mu acaba erken seçime gidecek kadar. Duruşu olması güzel ama biraz da stratejik olmak gerek

  • limoncello  (08.06.15 02:01:48)
tamam + 30 vekil çıkarmış ilaveten eskiye göre 70 ilde oyunu arttırmış ama olası erken seçimde bu akp tek başına gelirse belki baraj altı bile kalabilir, tamam duruşu olması güzel ama bu özgüven niye? Şu ülkeyi düşünün ya
tek başına akp ve hatta başka tayyip ve hatta baraj altı MHP mi mi yoksa koalisyon mu

  • limoncello  (08.06.15 02:07:12)
@limoncello yanlış anlama siyasi bilgini küçümsümüyorum. ama bu adam milleyetçi hareketin lideri. şu konuşmayı 'lan çıkıp iki şey söyleyim' de ortalık yatışsın diye konuşmuyor. ilk sandık açılıp oylar gelmeye başladı andan tüm stratejiler ortaya dökülüyor buna göre bir yol haritası çiziliyor.

rte yargılanacak. konuşmanın başından sonuna alt metinde saf bir rte nefreti var. mhp'nin seçim maratonu böyle başladı. rte yüce divana gidecek dedi.tek bir kurşun var oda doğru atılmalı.

yine söylüyorum. milliyetçi hareket üstüne düşüne yaptı. seçim sonuçlarını alıp şöyle bir bakıp buna itiraz edebilecek var mı?
  • kutsalbok  (08.06.15 02:12:33 ~ 02:13:25)
evet anlıyorum çizgisini bozmamasını mhpnin, hareket ve davalarını da biliyorum ama dışardan mışardan bi şekilde desteklesinler anlamıyorum madem tek başına iktidar olamıyorlar muhalefet partileri ki bunu chp hdp vs. için de şu koşulda söylerim, halkı sürekli bir akp saltanatına mahkum etmesinler, nasıl yaparlar bilmem tüm olasılıklar zorlansın istiyorum.
Mhpye karşı anlamda söylemiyorum aslında kritik bir yerde kim söylese şunu aynı şeyi derdim.

  • limoncello  (08.06.15 02:16:36 ~ 02:17:50)