HDP - Meclis - Apo

şimdi HDP mecliste, tamam eyvallah. tamamen kürt halkının hakkını savunmak, söz hakkına sahip olma amaçlı girilen her yola tamam. ama bunların asla pkk ya yardım etmeyeceğinden emin olamayız, apo yu çıkarma girişimleri içinde olmayacağını bilemeyiz malum köprü ayı dayı meselesi.

apo nun salınması yönünde girişimlerin kabul edilmesi olası mı?

şu dönemde pek olası değil bence

  • neseranni  (07.06.15 21:22:35)
4 sene fav'a atıp beklemek varken, güven kaybetmek istemezler, bu iktidarda öyle bir girişimde bulunmaz, oy oranlarını kemikleştirip yeterince güçlendiklerinde olursa olur.
Daha 2 senelik bir partinin alacağı risk değil.

  • neferkitty  (07.06.15 21:24:12)
HDP şu an hiçbir icraatın içinde olmayacak, olası bir koalisyonda da yer almayıp bekleyerek güçlenecek. Ki olması gereken de bu zaten. Umarım böyle olur.

  • angelus  (07.06.15 22:17:23)
Bence bunu deneyebilirler, olmaz dediğimiz neler neler oldu. Hükümete dışarıdan destek vererek pazarlık güçlerini arttırmaları olası ve ileride bunu da deneyebilirler, şaşırmam. Kabul edilir ve Abdullah Öcalan salınırsa da şaşırmam.

  • roboute guilliman  (07.06.15 22:20:51)
öcalan'ın yegeni meclise girmiş, soyadı öcalan olan birine maaş vericez milletçe hep bunlar akp'nin şımartması bunları.

  • Fritz-X  (07.06.15 22:23:07)
Apoyu serbest bırakacak her hamle destekleyecek partiyi alaşağı eder. Bu saatten sonra bireysel olarak yapılacak tek şey mevcut dik duruşu sürdürmek olacaktır. Bir diğer mantıklı hareket de bu yezitlerin yolsuzluklarını ortaya dökmek olacaktır. Durmak yok yola devam.

  • o cocuk  (07.06.15 22:33:58)