Açıklanan sonuçlara göre bizi ne bekliyor?

Şu aşamada nasıl bir hükümet bizi bekliyor?

Koalisyon?

Saat: 19:48

Saate göre güncelleyebiliriz cevapları.

EDIT: Herhangi bir partiye yorum yazmak için cevap verenlere tik yok.

akp hdp koalisyonu. yüzbinlerce kez söylendi. ha bir de mhp'den akpye transfer olacak olan milletvekilleri olacaktır.

ama ben hala akp'nin bir katakulle yapacağından ümitliyim :D
  • mahone  (07.06.15 19:48:53)
yüzlerce defa açıkça belirtti adam artık daha ne yapsın. akp hdp koalisyonu hiçbir şartlar altında olmayacak.

  • oddyseus  (07.06.15 19:49:53)
Kocaman bir y.... bekliyor.
Daha öncede söylemiştim, hdpye oy veren vatan hainleri akp-hdp koalisyonundan sonra umarım adam olup buraya çıkarlar. Yeak yea selahattin akp koalisyonu olmaz dedi yea diyenleride göreceğiz.

  • six packsiz  (07.06.15 19:50:47)
bence karışık ama akp etkisinin azalacağı, o yüzden birazcık daha güzel günler bekliyor.

selo akp'yle koalisyona "evet" der mi? belki der. derse bir daha hdp %10'un yakınından bile geçemez. o yüzden diyeceğini sanmıyorum. yalnız akp-mhp koalisyonu falan olursa şahane göt olacağız hepimiz skjfskl
  • der meister  (07.06.15 19:53:02)
Bu şekilde ilerlerse sonuçlar, HDP akp ile koalisyonu reddederse, erken seçim olana kadar hükümet ne durumda olacak?

  • dessy  (07.06.15 19:53:02)
akp-mhp koalisyonu de konuşuluyor bu arada epey :S wtf!

  • dessy  (07.06.15 19:53:33)
akp ile hdp koalisyon yaparsa götüme kaşık sokup ekşi duyuruda ifşa edeceğim. ergen fanatik gibi bunu da söylettiniz ya bana. koalisyona 3 muhalif parti arasından en açık şekilde karşı çıkan parti HDP'dir.

  • oddyseus  (07.06.15 19:58:16)
Her durumda ya koalisyon ya erken seçim mi bu sonuçlara göre?

  • dessy  (07.06.15 19:59:29)
oddyseus screen shot aldım kardeşim yapmayan --> O

  • shotgunwoman  (07.06.15 20:00:29)
shotgun, merak etme gerek kalmayacağına eminim ;_;

  • oddyseus  (07.06.15 20:02:30)
seçim yenilenebilir. uzun adam başka partiye hükümet kurdurtmaz, kendisinin seçim yenileme yetkisi var

  • cekilmis gayfe  (07.06.15 20:03:28)
iktidar köpeği televizyonlarda seçmen tabanı açısından olası bi AKP + MHP koalisyonu olacağını düşünüyorlar.

  • oddyseus  (07.06.15 20:04:20)
Peki misal koalisyon çıktı, Tayyip onaylamazsa nolur? Böyle bir yetkisi var mı kendisinin?

  • dessy  (07.06.15 20:06:19)
her şey 3 parti genel başkanının elinde. akp'ye yanaşandan veya diğer muhalefetle uzlaşmaya yanaşmayandan kendi tabanı bile nefret eder. biraz kafaları çalışıyorsa farklılıklarını bi kenara bırakıp adam gibi uzlaşırlar.

  • loser blueser  (07.06.15 20:16:50)
Cevabı kendisi vermiş zaten: "Bu tablodan hükümet çıkmaz. Koalisyon bile çıkmaz. Erken seçim kaçınılmaz gözüküyor"

www.hurriyet.com.tr
  • dessy  (07.06.15 20:23:21)