duvar saati inç ölçü birimi

merhaba
amerikan ölçü birimine göre link 1 de yer alan saat link 2 deki 60 inç yazan saat midir ?

60 inç olarak ölçülen tam olarak nedir ?
saatin çapı mı ? yarıçapı mı ? ya da başka bişey mi ?
teşekkürler

link 1 : www.dekorasyonadresi.com

link 2 : thebigclockstore.com

Tam çapıdır o, yarıçap değil. Resimdeki 60inç'ten daha da büyük gibi. En az 80 inç var o saat. Ya da koltuklar minyatür.

  • harzem  (07.06.15 00:38:46)
sitede ölçü verirken "diameter" kullanılmış. çap oluyor.

  • canisloopus  (07.06.15 00:45:29)
cevaplar için teşekkürler
firmanın ürünü resimdeki ürüne çok benziyor ama 60 inçten kesinlikle büyük.ama firmanın üretiminde en fazla 60 inç seçeneği var
sorudan ziyade link 1 deki saati nereden alabiliriz ?
yurt içi-yurt dışı fark etmez.
teşekkürler
  • arafa  (07.06.15 01:35:34)