ne yemek pişirsem?

market çok uzak ve evde hiçbir şey kalmadı
bakliyat dışında patates ve makarna var
bi makarna haylayıp üzerine sos bi de patatesle bir şey yapabilirim ama ne yapabilirim kızartma istemiyorum zaten makarnayla çok alakası yok
böyle ilginç bir fikir fln var mı? fırında makarnada patates oluyor muydu?

sarımsaklı yoğurtlu makarna yap

  • Sskywalkeremre  (05.06.15 19:19:28)
aslında buzlukta hazır haşladığım kıymalar soğanlı olmasa kıymalı mantı makarnası yapacaktım ama :((

  • neira  (05.06.15 19:20:14)
yoğurt salça ve yağın var ise, makarnayı haşla. patatesi küp küp az yağda tavada çevire çevire kızart, makarnayı yağlama, bunu üstüne koy, üstüne yoğurt dök onun üstüne de salçalı sos. gerçi düz salçalı makarna yapıp üstüne yoğurt da koyabilirdin ssadjg. neyse, buna yalancı mantı diyolar. hiç yemedim ama bayıla bayıla yiyenleri biliyorum.

  • shotgunwoman  (05.06.15 19:20:38)
süt varsa püre yapabilirsin ya da patates kavurması da güzel oluyor biraz pul biber ve salça ile.

  • neseranni  (05.06.15 19:20:50 ~ 19:21:38)
e kıymalı makarna yap? ben kıymalı makarnaya soğan koyuyorum.

  • shotgunwoman  (05.06.15 19:21:11)
en sevdiğim makarnayı yazıyorum;

makarna haşlandıktan sonra soğutulup yoğurtlanır -yayla çorbası gibi sıvı olacak.

patatesler küp küp yağda(omlet yapıyomuş gibi az yağda) kızartılıp bolca salça-baharat ile pişirilir. yayla çorbasından daha yoğun olacak şekilde makarna suyu eklenir.

kaselere yoğurtlu makarna üstüne de salçalı patates sos dökülür. afiyetle yenir.

cevabına cevap: eben! elindeki malzemelerle en pratik şeyi önerdim sana.
  • seksen9  (05.06.15 19:24:52 ~ 19:31:33)
o nasıl şeymiş ya öyle
ay patatesi kim soyacak şimdi :(

  • neira  (05.06.15 19:28:26)
sana dünyanın en lezzetli yemeklerinden birinin tarifini vereyim çok anlamsız gelecek ama bir tat efsane olduğunu göreceksin.

öncelikle patates kızartıyorsun bildiğin kızart tabağa koy sonrasında makarna haşla ve patatesin üzerine ekle bu ikisinin üzerine çırpılmış yoğurdu dök 2-3 dk bekle ve yumul

dünyada böyle lezzet yokmuş lan diyeceksin.

evet lan kelimesini kullanacaksın.

Edit: ohoo patates soymaya üşenmişsin sen olmaz bu yemek.
  • basond  (05.06.15 19:34:41 ~ 19:35:17)
Patatesi boşver
düz makarna yap

  • isimmisimyok  (05.06.15 21:05:51)