Game of Thrones'daki tanrılar

bu tanrıların aktif olarak bir işlevi oldu mu yada oluyor mu? yoksa bizdeki gibi mi? (ben yarattım deyip hiçbir icraatın olmaması)

not: No offense.

valla kizilli kadinin tanrisinda bir takim gucler var. birilerini yakmisti sanki

  • spy of soul  (05.06.15 18:12:07)
7'lerin olayını görmedim. Rhllor'da var bi haller sanırım, emin değilim.

  • whoosie  (05.06.15 18:13:59)
kızıllı ablanın tanrısı bence en gözle görülür etkiyi yapan karıya gölge doğdurttu daha ne yapsın.

  • Mcfly  (05.06.15 18:15:36)
yedi dini bizim dinlere benziyor,

onun dışında bi karanlık vs ışık savaşı var gibi temelde. ya da buz ve ateş diyelim seriye uygun olarak. büyülü güçlere tanık oluyoruz iki tarafta da. bir de ormanın çocukları var, bunlarda da büyülü güçler söz konusu ama bunlar daha ziyade "gözetmen/observer ve koruyucu" rolündeler. bunlar dışında da var yine birçok büyülü örnek. kuzu dininin maegileri, qarth'ın büyücüleri, asshai'lı gizemli büyücüler. yani aslında kendini din ilan etmiş büyülü güçlere sahip ve kendilerini bir davaya adamış çeşitli tarikatlar bence :{ yedi dininde bir halt yok ama öyle :{

ama yine de bu ateş tanrısında bir işler var gibi evet. beric dondarrion'ı hatırlarsan o'nun canlandırılmasını ilahi bir tecelli olarak düşünebiliriz sankim. ya da azor ahai. tanrının seçilmiş savaşçısı :{
  • neseranni  (05.06.15 18:29:23)