Exodus Gods and Kings izlemiş olanları buraya alalım

---burada bi spoiler başlıyor---

filmde Moses ile Zipporah (kızın ismindeki subliminali kes)
ne ara evlenme kararı aldı çok çabuk olmadı mı?
ya da bendeki torrent de film mi kesilmiş.

en son koyunların dibinde konuştular sonra bi şarkı eşliğinde( türkçeydi şarkı) bi baktım nikahta keramet var.

---burada bi spoiler bitiyor---

biri anlatsa?

evleniyorlar, çoluk çocuğa karışıyorlar işte. vs.vs.

saçma bir filmdi zaten.
  • aithra  (05.06.15 10:47:53)
hayır hayır daha ilk günden şak diye nikahsa geçtiler çok hızlı geldi

  • indescribable  (05.06.15 10:57:18)
o zaman kesikmiş senin film :)
kızın babasının yanında falan kalıyor çünkü Musa, oraları gösteriyor.

  • aithra  (05.06.15 11:13:16)
150 dk film ?

  • indescribable  (05.06.15 11:14:39)
sen uyumuş olmayasın o kısımda :D
kesişiyorlar bakışıyorlar falan, uzun süre babasının yanında kalıyor musa, sonra bi de kızla evlenip orada kalıp çobanlık yapıyor.

  • aithra  (05.06.15 11:19:45)
ama gerçekten şarkı türkçe dimi? değiştirilmiş değil dimi izlediğim?

şüphe etmeye başladım kendimden
  • indescribable  (05.06.15 11:38:03)
Şarkı (türkü) Türkçe. Ama kadının Türklükle alakası yok :)
O yörede şimdi konuşulan dil Türkçe diye Türkçe şarkı koymuşlar diye düşünmüştüm ben.

şöyle yazmışım hatta: eksisozluk.com
  • aithra  (05.06.15 12:19:04)
o dönem evlilikler öyle pat deyü oluyor zaten, kızın gönlü var mı var, babası da sevmiş işte tamam, zaten insan yok etrafta doğru dürüst onun da etkisi vardır desek yanlış olmaz; incil veya tevrat'ta bundan bahsediliyor mu bilmiyorum da, kuran'da da aynı burdaki gibi anlatılıyor, senin tabirinle "çok çabuk olmadı mı" denecek şekilde

pekala yönetmenin anlatım şekliyle de alakalı da denebilir, filmin tahkiyesiyle, anlatmak istediği şey(ler) ile doğrudan bir alakası olmayan bir vaka olduğu için böyle bir anlatımı tercih etmiş olabilir.
  • dafaiss  (05.06.15 20:44:14)
benim izlediğimde flörtleri oluyodu inceden ikisi de razıydı birbirlerine

  • basond  (05.06.15 20:46:36)