Diploma Kiralama

Var mı böyle bir şey? İllegal dimi?

Askere gidene kadar veya askerdeyken böyle bir şey yapmam mümkün mü yapı denetim firmalarına? Bir arkadaşım söyledi konu hakkında fikrim yok yani. Oluru var mı, kimle gidip görüşmek gerekir? Laf sokmadan aydınlatırsanız sevinirim.

ne diploması kiralamak istediğin?

  • hasansabbah  (04.06.15 20:32:52)
Eczacılık için söylüyorum, diplomanızı kiraya verdiğiniz ortaya çıkarsa diplomanız geri alınır, eczacılık haklarınızın tümü iptal edilir. Diğer mesleklerde de illa ki vardır böyle yaptırımlar.

  • grgn  (04.06.15 20:36:40)
eczacılık için söylüyorum yaptığınız illegal sizin adınıza açılacak yeni eczaneye sık sık denetime gelirler 3 kez yerinde bulamazlarsa sizi muvazza statüsünde yani yasak eczane statüsünde değerlendirirler zaten öyle de olacağınız için ruhsatınız alınır eczane kapanır siz de uzunca bir süre eczane açamazsınız
bu işler biraz da şikayetle oluyor
eğer bu şekilde eczane açarsanız ilk ben sizi şikayet ederim :)
hangi meslekten olursanız olun mezun olurken ettiğiniz yemine sadık kalmaya çalışın diplomanızı kiraladığınız an mesleğinizi ve saygınlığınızı bu hakka sahip olamamış bir insana satmış oluyorsunuz işte sattığınız bu insanlar mesleğinizin imajını zedeliyor
  • leenathrw  (04.06.15 20:51:00)
sakat bir iş, bence bulaşma. hele ki yapı denetim firmasına kiralayacaksan hiç hiç bulaşma.

insanlar kendi denetledikleri işlerde bile sıkıntı yaşayabilirken senin başında durmadığın bir işin altında imzan olacak. ayrıca attığın imzadan yıllarca sorumlu olacaksın. şantiye şefi olarak diplomanı kiralayacaksan risk daha da büyüyor. kesinlikle alacağın riske değmez.
  • dust in the wind  (04.06.15 20:56:21)
bir de diplomanızı kiralayan kişiler sizi dolandırabilir hele ki siz askerde olacaksanız hiçbir şeyden haberiniz olmaz bu şekilde hem malından hem de hayatından olanlar hapis yattılar

  • leenathrw  (04.06.15 21:07:07)
aylık 500-600 lira için değmez. 5 şantiyede aynı anda görünen arkadaşım var, neredeyse bir maaş parası da oradan geliyor ama akıllı adamın yapacağı iş değil. işçi 6. kattan düştü öldü gelir seni götürürler başkasını değil.

  • in the dark  (04.06.15 21:14:11)
Teşekkür ederim. Bulaşmamak en iyisi demek. Konu hakkında fikrim/bilgim yoktu yanlış anlamayın.

  • brad pitt  (04.06.15 21:14:38)