bios ekranı ve grub rescue hatası

bilgisayarda ubuntu ve windows 7 yüklüydü. ubuntu'yu kaldırmaya çalışırken grub rescue hatası almaya başladım. elimde windows cdsi var fakat boot ekranında hiçbi şekilde görülmüyor. uğraşırken yanlışlıkla bios ekranını disable ettim muhtemelen. şu anda bilgisayarı açıyorum ve direkt grub rescue error no such partition yazısıyla karşılaşıyorum. tavsiyesi olan var mı?

Dün akşam ben de onla uğraşıyordum. Usbden windows 7 setupini başlattım. Bilgisayarı onarmayi seçtim, başlangıç onarma seçeneğini. Ilk denememde hata verdi. Sonra orada komut satırı açıp "bootrec.exe /fixmbr" gibi bir komut yazdım, daha sonra setuptaki kurtarma da çalıştı. Windows normal açıldı daha sonra. Bu kez de korsan olduğunu anladı windowsun, onu tekrar halletmem gerekti.

  • ron dennis  (04.06.15 18:51:20)
ben de bios ekranını direkt geçiyor, o kısa sürede de hiçbir tuş kombinasyonuyla giremiyorum. grub rescue geliyor direkt önüme yani.

  • la mort heureuse  (04.06.15 18:53:34)