Teknik kisa bir ingilizce düzeltme, yardimci olursaniz cok sevinirim.

Türkcesi:

WAS her bir katmaninda cluster-wide power failure durumunda bile kendi icinde bulunan hardware failure management sistemini kullanarak durability saglar. Burada belki de en önemli noktalardan birisi client’in datasinin, client’e geri gönderildiginde tutarli olmasidir.

Benim ceviri:

WAS ensure the durability in own every layer as built-in hardware failure management even in the face of a cluster-wide power failure. WAS have to be sure, when client request back your storage data, this data should be consistent when client gets own data.

Demek istedigim. WAS diye bir sistem var, bunun icinde de 3 katman var. Bu katmanlarin her biri datanin bozulmamasindan sorumlu ve kendi icinde bu amaca yönelik bir mekanizmasi var. WAS bu mekanizmalari kullanarak bilginin saglamligini (durability) saglar. Müsteri kendi bilgilerini (foto, video) uzaktaki bir bilgisayara yolladi diyelim, bu bilgiye erismek istediginde gelen bilgi, yoladigi bilgiyle ayni olmali.

SImdiden tesekkürler

WAS ensures (?) durability in every layer by built-in hardware failure management (system) even in the case of a cluster-wide power failure. WAS have (has?) to be sure that when client requests its storage data back, it should be consistent with the original data sent (to the server/to WAS) at first place.

  • long live rock n roll  (04.06.15 16:11:54 ~ 16:12:54)
tesekkür ediyorum

  • beholderrulez  (04.06.15 16:20:50)