2.40 ortalama ile yüksek lisans yapılabilme ihtimali?

yoktur diye düşünüyorum ama yine de sormak istedim.

nerde, hangi bölümde? yok diye bir şey yok.

  • zgrydn  (04.06.15 10:23:19 ~ 10:23:34)
2.47 ortalama ile tezli yüksek lisansa 1.sırada kabul edildim.
ales puanım ve mülakat puanım yüksekti.

  • alibaba06  (04.06.15 10:28:46)
devlet ünilerinde okulun kabul durumuna bagli. vakiflarin cogunda yapabilirsin.

devlette de, eger cidden basarili bi ogrenciysen ama ortalaman dusukse, hocalarla irtibata gec derim
  • sage  (04.06.15 10:34:25)
birkaç okul dışında ortalama barajı isteyen yer yok. geri kalan okullara ise girebilirsin, girmiş bir sürü öğrenci var. sen alesten alabileceğin en yüksek puanı almaya bak.

  • yemrem  (04.06.15 10:45:49)
2.21'le iyi bir devlet üniversitesinde tezli yüksek lisans yapıyorum.
Gano barajı yüzünden birçok üniversiteye başvuramadım ama, çoğu 2.50 istiyor.

  • black sabahat  (04.06.15 10:49:07)
2.41 ortalamayla tezli yüksek lisansa kabul edildim. ha hiç gitmedim şimdiye kadar orası ayrı. ales puanım fena değildi, mülakatta da gözüne girersen olur bence.

  • contavolta  (04.06.15 10:58:54)
Kabul alırsın, sıkıntı olmaz. Ben 2,42 ile ytü de yapıyorum. Alesi yüksek tutmaya çalış.

Benim merak ettiğim bir şey var, üniversitenin biri için 4'lük sisteme göre baraj altı kalıyorum ama kendi üniversitemin belirlediği ve transkriptte yazan 100 lük karşılığa göre başvurabiliyorum.

Başvurumu kabul ederler mi? Hiç uğraşmayayım mı?
  • ofkeyle kalkanin yerine oturan yazar  (04.06.15 11:16:28 ~ 11:18:02)