Ajax, php ve ben

Merhaba sevgilililer;

Muhtemelen çok basit bir çözümü olan ancak benim anlık iqum karşımdaki saksıyla eşitlendiği için çözüm bulamadığım bir sorunum var.

Anasayfada arama hem anlıklı hem normalli arama yaptırdığım, formun içerisinde bir input alanı var. Bu input alanına yazılan değeri jquery ile alıp ajax ile başka bir sayfaya post ediyor, bu sayfada php ile taçlandırıp anasayfada bir div içinde görüntülüyordum. Her şey güllük gülistanlıktı ancak baktım ki bu iş böyle olmayacak. Her şeyi de index'te halletmek olmaz, suyunu çıkartmamak lazım. Şimdi benim 3.bir sayfayı açmam lazım. Ancak kafam durdu. Bir şeyleri değiştirmem gerekiyor ama neyi çözemedim. Sayfayı ajax post yapıldığında jquery ile yönlendirmeyi denedim ama yemedi.

Soruyu özetliyorum:
anasayfadan input->sorgulama sayfası->sonuçları anasayfada göster yerine;
anasayfadan input->sorgulama sayfası -> sonuçları başka sayfada göster

Çok salak bir soru sorduysam çok vurmayın. Az vurun.

Tişikkirlir.
<3

niye önce sorgulama sayfasına sonra sonuç sayfasına gidiyorsun onu anlamadım?

direk action="sonuç.php" yap orda hallet işini.

onun haricinde sorgulama sayfasında ki sonuçları array olarak session'a atayıp sonuç sayfasında gösterebilirsin.
  • glore  (02.06.15 22:33:56)
Önce sorgulama sayfasına sonra sonuç sayfasına gitmek değil, sorguyu yine ayrı bir sayfada yapmak ama sonuçları yeni bir sayfada göstermek istiyorum. Yazdığım scripte kıyamadım sanırım evet.

  • ay nov kung fu  (02.06.15 22:39:40)