Aynasız Fotoğraf Makinesi tercihiniz ne? (anket)

ben şahsen canon'cuyum, EOS M3'ü merakla bekliyorum. bayağı geliştirmişler adamlar M'e göre, magic lantern'ın da büyük etkisi var tabii canon tercihimde.

sizin tercihiniz ne yönde? hangi marka, hangi model? neden tercih edersiniz o modeli? diğer modellere göre (EOS M3 mesela) avantajları neler?

tşk, kib, öpt, bye!

Aynalı Nikon, aynasız Sony.

Edit; ya bi de iki sene evvel fujifilm x100t kullanma fırsatım olmuştu, çok güzel makinaydı, hala aklımda kereta.
  • Tutesh  (02.06.15 11:43:10 ~ 11:45:25)
Sony a6000

Aynalıda Canon kullanan biri olarak şiddetle tavsiye edebilirim. Kit lens ile bile çekim kalitesi oldukça tatmin edici. Zeiss lenslerle kalite iyice artıyor. Kullanımı kolay, panorama vb. modları başarılı.

Profesyonel olmayan günlük çekimlerde sadece onu kullanıyorum diyebilirim.
  • Sandeman  (02.06.15 12:01:29)
para sıkıntısı yoksa sony a7ii. full frame'in tadı bambaşka

not: 5d mark 3 var arada bir satsam da bundan mı alsam diye düşünmüyor değilim.
  • argent dawn  (02.06.15 12:05:49 ~ 12:06:13)
A33'üm var, memnunum. A55 almaya gitmiştim o zaman, A33 aldım döndüm.

  • Lim5  (02.06.15 12:20:52)
param olunca alacağım makine; fujifilm xt-1
tahiryildiz.com
  • peggy  (02.06.15 12:52:24)
Aynali kullaniyorum ama ayrica aynasiz bir makine alacak olsam Sony olurdu. Kesinlikle Sony. Carl Zeiss lensli olan bir model.

  • stavro  (02.06.15 13:36:19 ~ 13:36:56)
ya gençler sony iyi güzel de, benim kaptığım bir kıl var. timelapse programında 990 foto sınırı koymuş adamlar sebebini anlamadığım halde. bunu kaldırmanın bir yolu yordamı yok mu?? bilenler bir aydınlatabilirse çok sevinirim, çünkü timelapse için de kullanmak isterim sıkça gittiğim yerlerde vs...

  • loveinaflipbook  (02.06.15 13:59:26)
990 foto limiti kaldırılabiliyor mu bilmiyorum ama zaten fazlasına da çok gerek yok gibi yav, 15 saniyede bir foto çeksen 4 saatten uzun video çekersin(tahminen birleştirdiğinde 20 saniye falan yapar). Zaten fazlasını pili kaldırır mı ki? Yok arkadaş ben bütün günü çekmek istiyorum dersen de 15 saniyede bir yerine dakikada bir falan foto çeksen yine kurtarır gibime geliyor, çok takılıncak bir şey mi o sınır bilemedim...

  • Tutesh  (02.06.15 17:34:08 ~ 17:35:23)
@Tutesh, 990 limiti aslında çektiğin zaman süresinden çok sonrasında yaptığın timelapse videonun süresini etkiliyor. bir videonun akıcı olması için saniyede en azından 24 kare olması lazım (23,97). bu da 990/24 = 41sn'lik bir video çıkartabilirsin demek en fazla...

o yüzden sıkıntılı bir durum olarak görüyorum yani.
  • loveinaflipbook  (03.06.15 08:36:31)
Bende aynı şeyi kastetmeye çalıştım, demek istediğim o 41 saniyelik çekim için harcayacağın vakitte illaki makinanın başına bir daha geleceksin, ya pili bitecek ya sen kontrol etmek isteyeceksin falan filan..o tek oturumda 990 foto çekiyo, o 990 foto çekip durana kadar sen bi durdurup başlatırsın zaten...hani çok dert edilmeyecek bir şey gibi geldi bana..

  • Tutesh  (03.06.15 17:52:47)
Aynalı Canon kullanıyorum, ikinci makine olarak aynasız Olympus OM-D E-M10 edindim..Retro görünümüne kurban olduğum, güzel makine yanına da 4 lensi alıyorum ancak benim emektar Canon kadar yer kaplıyor, büyük kolaylık..

Ben retro görünüm nedeni ile Fujifilm ile Olympus arasında kalmıştım ama fiyat açısından Olympus daha uygun olduğu için tercihimi ondan yana kullandım..
  • alwayssleepy  (16.07.15 12:00:58)