GOT son bölüm sorum var, aman dikkat spoiler

spoiler spoiler
spoiler spoiler spoiler spoiler spoiler spoiler spoiler spoiler spoiler spoiler spoiler spoiler spoiler spoiler spoiler spoiler spoiler spoiler spoiler spoiler spoiler spoiler spoiler spoiler spoiler spoiler spoiler

1. jon snow savaşırker niye tuzla buz olmadı da karşısındaki parçalandı?

2. bu akgezenler niye kıyıya o kadar yakınken bunları yakalamadı, suya girince bişey mi oluyor?

sanırım tuz buzdan yapılmadıgı icin tuz buz olmadı. ölümcül bir darbe de almadı. belki sonradan etkisini gösterir cücenin yanndaki herif gibi

prensip olarak suya girmediklerini sanmıyorum. aralarında 5 metre vardı belli ki giremyorlar ama neden bir seyler fırlatmadılar bu soru işareti
  • cokponcik  (02.06.15 04:14:18)
aslında diğerlerinin kılıcı parçalandı bununkine bişey olmadı demem lazımdı

  • cy7  (02.06.15 04:29:36)
1. ak gezenleri öldürdüğü bilinen nadir şeylerden biri ejderhacamı (obsidian) ve valyria çeliğidir. diğer silahlar etkisiz.

ejderhacamı işte bu gece nöbetçilerinin buluşmaya getirdikleri siyah cam. hatırlarsan sam eski bölümlerde bu şekilde bir ak gezeni öldürmüştü.

valyria çeliği kadim bir tür madde. jon'un mormont'tan (eski commander) kalma silahı da ne hikmetse valyria çeliğinden dövülmüştü. bundan eskiden silahlar yapılırmış, ancak çok kalmadı. hatırlarsan eski bölümlerde tywin lannister jamie'yi çağırıp bak oğlum senin için ne yaptırdım diye bir kılıç gösteriyordu. sonra hatta jamie bunu brienne'e veriyordu. işte o da valyria çeliğinden yapılmıştı. kitapta valyria çeliği ile daha akgezen öldürmediler ama metinlerde geçiyordu herhalde.

2. bunun henüz cevabı yok.
  • hayley williams ile evlenecek genc  (02.06.15 06:00:30 ~ 06:05:01)
birinci soruyu çok araştırma, kitaptan spoiler yersin. benden söylemesi.

  • himmet dayi  (02.06.15 08:20:23)
bence 2'nin cevabı adamların suda batacak olmaları. çok ciddiyim.

  • esenboga  (02.06.15 14:12:19)
1. valyrian çeliği dışında kon snow'un azor ahai olduğu da söyleniyor.

  • neferkitty  (02.06.15 14:29:51 ~ 14:30:16)