kargom nerede? (aliexpress)

çin malı değil çin işkencesi satın aldım sanki ! benim gibi sabırsızsanız bulaşmayın. 3 mayısta çinden kargolanan ürünü hala takip edemiyorum. verdikleri site ve takip numarasından sonuca ulaşamıyorum. satıcıya sordum, kargo takibin sitesi çalışmıyor vs. hazır cevabı yapıştırdı.

tecrübeli olan varsa yazabilir mi? sizin ürününüz ne kadar sürede geldi? nasıl takip edebilirim?

DAha bir ayı geçmemiş, bence sinirlenmeyin. 2 aya kadar yolu var zaman zaman.

  • whoosie  (01.06.15 22:14:47)
Bir ay kadar sürdü.

  • inheritance  (01.06.15 22:15:19)
track-chinapost.com

Bu siteden takip ettim ben.
  • inheritance  (01.06.15 22:16:18)
ekimde verdiğim sipariş en son mersin limanında görünüyordu, daha gelecek:)

  • geyikkosandede  (01.06.15 22:17:14)
ne diyorsunuz ya :( ümidi kesiyorum o zaman, belki bir gün çıkar gelir :)

  • violetsky  (01.06.15 22:25:38)
17track.net
www1.ptt.gov.tr

  • anonymice  (01.06.15 22:32:14)
lo 3 ayda gelmişliği var bana, sen diyosun daha 1 ay olmuş. neyin kafası?

  • siradisi00  (01.06.15 22:34:22)
10 gun de gelen de var, 2 ay da gelen de var. sadece sabir diliyorum. Ama en nihayetinde geliyor

  • mc limon  (01.06.15 23:13:56)
Elime en geç ulaşan paket 4 ay sürmüştü. Satın aldığın ürün yasak bir ürün değilse geç de olsa eline ulaşır.
En kısa sürede gelen 15 gün filan sürmüştü. Ortalama 30-40 gündür benim tecrübelerim.
Nadiren de olsa takipsiz paketlerin kaybolduğu da oluyor elbette.
Bu durumda uyanık olup purchase protection bitmeden dispute açıp paranızı geri isteyin.
  • battal gemalmaz  (01.06.15 23:54:45)
kargo registered yani yurt içinde takipli ise 10-40 gün içinde ulaşır. bana en erken 11 gün en geç 32 günde geldi. muhtemelen yanwen ya da seller's shipping method ile almışsınız onlar türkiye'de takip edilemez takip numarası ile ve bana 1 ayda geldiği de oldu 3 ayda da. ama hep geldi, mecburen para iadesi alıp sonra tekrar gönderdiğim de oldu...
küçük paketler ve ucuz ürünler genelde yanwen ile gönderilir geç gelir
china post, hong kong post, singapur post (ve dahası dhl fedex ups vs) takipli postalardır. türkiyeye girdiğinden itibaren adım adım takip edebilirsiniz.
parantez içindekiler malumunuz uçuk ücretliler. diğerleri ise 5 doların falan üzerindeki ürünlerde ücretsiz kargo yine... ya da atıyorum 2 dolarlık ürüne extra 1.3 dolar verip takipli göndermesini sağlayabilirsiniz

genel bi bilgilendirme oldu finallere çalışıyorum da anlamsız hareket ararken bunu buldum :D
takip numarasını yollarsanız daha net bir şey söyleyebiliriz hangi firmayla göndermiş sorun ne vs
  • sen de git sen de unut  (02.06.15 00:05:43)
sanki dün içime doğmuş gibi bugün geldi kargo :) tam 1 ay sürdü.
cevap veren herkese teşekkür ederim, konuyu aratanlar için faydalı olacak.

  • violetsky  (02.06.15 18:49:06)