yillik izinde haftasonu ve bayram sayiliyor mu?

atiyorum 4 gunum var.

cuma sabahi iznim baslasa persembe mi donecegim?
yoksa sali mi?

dvlet memuru musunuz? oyleyse ise evet sayiliyor, cuma gunu baslayan 4 gunluk izin sonrasi sali Sabah isbasi yaparsiniz.

ozel sektorde de sayiliyor bildigim kadari ile.

tek sayilmayan kamu iscileri.
  • halanne  (01.06.15 20:13:25)
kamuda sayılır. özel sektörde çalıştığın firmaya göre değişir. kamuda çalışıyorsan evet salı dönersin işine.

  • en arka koltuktaki gozluklu cocuk  (01.06.15 20:14:48)
bayram sayılmaz.
cumartesi çoğunlukla sayılır. firma insiyatifindedir.
ayrıca izin alacağınız işyeri cumartesi çalışıyor mu?
  • Absinthe75c  (01.06.15 20:21:47)
ozel sektor ve ctesi pazar calismiyoruz

  • mayeskuel  (01.06.15 20:28:47)
Özel sektör firmasına göre değişir. Gerçekten kurumsal olan her firmada yıllık izine denk gelen resmi tatiller, hafta sonları izin süresine eklenir veya o günler yıllık izin hakkınızdan düşmez. Kurumsal olduğunu iddia eden patron şirketlerinde sallamayabilşyorlar.

  • hadi hadi  (01.06.15 20:39:12)
iş kanuna göre haftada 6 gün ve 45 saat çalışırız. Eğer işyeri isterse cumartesiyi yıllık izine dahil eder, bu yasaldır. Tamamen firmanın elindedir.

Ama çoğunlukla cumartesi çalışmayan firmalar, o günü dahil etmezler.
  • Absinthe75c  (01.06.15 20:39:18)
cumartesi çalışmıyoruz ama cuma günü izin aldığımız zaman 2 günlük düşüyor.

  • hb  (01.06.15 20:52:57)
devlet memurunda haftasonları da yıllık izinden sayılır.

özel sektörde kanun gereği istenen izin süresi içindeki resmi - idari tatiller yıllık izin süresinden sayılmaz.
örnek: 20 Nisan - 5 mayıs arası yıllık izin kullanan bir özel sektörlü bu tarih aralığındaki 23 Nisan, 1 Mayıs ve pazar günleri nedeniyle 15 günden daha az yıllık izin kullanmış olur.

He bir de özel sektörde yıllık izin hep birikir. devlet memurluğunda sadece son 2 yıl hesaplanır. özel sektörde kullanılmayan yıllık iznin parasını alabilirsin. devlet memuru alamaz.
  • siradisi00  (01.06.15 21:13:17)