Avrupa Gezisi Hk.

Merhabalar!
Biz ailecek [iki tam bir bebek (1,5 Yaşında)] ağustos sonlarında bir gezi planlıyoruz. Rota:
1. Amsterdam (TR'den uçakla gidiş)
2. Brüksel
3. Lille (dayı ziyareti)
4. Paris (TR'e uçakla dönüş)

Lille'e kadar olan kısımda hiç birşey bilmiyoruz. Havaalanından Şehre nasıl gidilir? Nereler gezilmeli, diğer şehirlere tren/otobüs neyle geçmeli? Hangi otelde kalınmalı sizce?
Vs vs...

Konu hakkında bilgi ve tecrübesi olanların fikirlerini alabilirsem müteşekkir kalırım.

Şimdiden teşekkürler.

amsterdam havaalanindan (schipol) her 15 dakka da bir tren var amsterdam centraal e. ulasim cok kolay. zaten 20 dakika surmuyor. Kalcak yer olarak da airbnb den bakmanizi tavsiye ederim. daha rahat edersiniz. Delft e yolunuz duserse de haber edin bi kahve icelim.

Bruksele de amsterdam dan trenler var saat basi. ucuz olaniyla iki bucuk, uc saatte ulasabilirsiniz. ( www. highspeedns.nl)
  • uctumdageldim  (31.05.15 15:11:48 ~ 15:14:36)
Amsterdam havaalanindan trenle rahatlikla gidersiniz. Amsterdam centraal'de ineceksiniz. Bruksel'e ise otobusler var, oldukca uygun. Uygun tren bulmazsaniz otobus ile gidersiniz.
www.megabus.com

  • stavro  (31.05.15 16:02:06)
bruksel de hicbisey yok tam bir zaman kaybi, onun yerine brugge gitmenizi oneririm amsterdam dan trenle.

  • oscar  (31.05.15 16:51:18)