ergen saksağan zekeriya ile tanışın

i.imgur.com

Mobildeyim, bu yavruyu ağaca bırakamadım. Daldan atlıyordu. Son düşmesinde kalkamadı. Etrafta köpekler vardı, ana baba daldaydı. Çresizdik aldık.
Şimdi buna bakmam lazım. Evde fıstık, kaju, yulaf, ekmek, yumurta var, bunu nasıl besliycez?

süt-ekmek vermemek lazım diye biliyorum. ekmek besleyici değil, süt zaten memelilere özgü. hayvan şoka girmiş olabilir o yüzden hiçbir şey yiyemeyebilir, fazla korkutmayın. yanına meyve falan koyun şimdilik. yarın da kuş yemi alın bence. su koymayı da unutmayın. helal olsun bu arada.

  • aksimetre  (30.05.15 01:05:37 ~ 01:06:09)
Süt yok, lAktik asitli kefir. Laktoz değil ama l.asit hepimiZde standart galiba. (omurgalılar falan)
Zorlu koşullar zor kararlar işte..

  • kargn  (30.05.15 01:09:02)
Meyva yok yav. Su bari koyAyım. Gerçi üstüme sıçtı. Galiba ana baba iyi beslemiş. Sabahı çıkarır.

  • kargn  (30.05.15 01:10:25)
Yulaf+yumurta kombosuyla dalıyorum. Aç uyumasın serseri.

  • kargn  (30.05.15 01:36:06)
Elimden yemedi pic. İncindim.
Kargagillerle münasebeti olan varsa el atsın, ornitolog yok mu bi yardım lan, hemen uçurup sürüsüne katmaluyız bu hergeleyi.

  • kargn  (30.05.15 01:52:31)
Teşekkür ederiz öncelikle.

Şurada oldukça cevaplar var, arama sonuçlarında. Yumurta sarısı vs. verin diyorlar.
www.google.com.tr
  • klorlu su boregi  (30.05.15 02:04:17)
Çok susatır mı kaygılıyım. Yemedi zate. Kocaman gagası var yarısı gaga. Su konusunda göZüme bir bilgi çarpmadı. Sabah pc başında çare arıycaz artık.

  • kargn  (30.05.15 02:11:18)
yaş kedi mamasıyla besliyordum ben saksağanımı.
yalnız şöyle bir handikap var bu arkadaşlarda, anasıyla yuvada büyümezse beslenmeyi öğrenemiyor %90ı. yani ömrü boyunca elinizle beslemeniz gerekmesi ihtimali çok yüksek eğer yaşarsa. en azından veterinerim böyle dedi bana. benimki yaşamamıştı.

şimdili elinizdekilerden yumurta filan verebilirsiniz, etçil kuş işte...
  • mutevazi  (30.05.15 02:57:58)
Tabiata dönmeli :(
Bu teleonominin benimle yaşaması o yakışıklı duruşuna hakaret.

Ana baba çok sızlandı arkamzdan. Yerleri belli muhtemelen yarın da buluruz orada.
  • kargn  (30.05.15 03:10:38)
aman enjektorle su vermeyin de. sakin, aman diyeyim.

  • elxa  (30.05.15 04:54:23)
saksagan kindar olur bir de, yavrusunu aldin diye dalabilor sana. ama eger ailesi yuvadaysa yerini biliyorsan guzel, gotur birak kabul ediyorlar geri.

  • mutevazi  (30.05.15 14:03:46)
Çok zayıf, boyun altı tüyleri dökük. Evde takılıyor, beraber menemen gömdük bugün. Her yere pisledi. Su işi muamma.
Güçlenecek, epey cayırdadı sabah.

  • kargn  (30.05.15 20:50:32)
138 gr çıktı buğün..

  • kargn  (31.05.15 16:48:22)
öldü. çok büyük ihtmalle benim cahillğimden ve mallığımdan. iştahı kalmamıştı. dün birden bacakları üstünde duramamaya başladı. kendimi işe yaramaz hissediyorum.

  • kargn  (02.06.15 09:07:12)
Dün yazayım diyordum nasıl oldu yavrucak diye. Başlığı takip ediyorum hep. Size geldiğinde zaten güçsüzdü. Elinizden geleni yaptınız. Kalbinizde böyle sevgi eksik olmasın yeter ki.

  • klorlu su boregi  (02.06.15 13:42:48)
çok takma kafana, sen almasan zaten telef olacaktı yerde kuş. üstüne yavru bir kuşun annesinden ayrı yaşama ihtimali neredeyse sıfır.

  • aksimetre  (02.06.15 15:17:53 ~ 15:18:21)