tereyağı mı patates ezmesi mi?

hababam sınıfında inek şabanın tereyağını çalıp içine patates koymuşlardı ya. ben niye kızdığını annamamıştım. tamam tereyağı daha pahalı ama patates ezmesi daha güzel değil mi?

+1

olsa da yesek.
  • devilred  (29.05.15 23:13:31)
hakiki tereyağını ekmeğe sürüp yemekle patatesi kıyaslamazsak sevinirim.

  • floydian  (29.05.15 23:15:44)
Bence de patatesin tadi daha guzel de, kalite ve fiyat farkini vurgulamislar.

Ekleme: O pure simdi tuzsuz da olabilir. Soguk ve tuzsuz olunca kotu de olmustur. Bir de cabuk kuflenmez mi o, o dolapta duracak kadar.
  • aychovsky  (29.05.15 23:15:51 ~ 23:20:30)
@floydian organik pattisi haşlayıp/kızartıp-tuzlayıp yemekle hakiki tereyağını karşılaştırıyorum :D

  • seksen9  (29.05.15 23:18:02)
hakiki tereyag sonucta aga.

  • baldur2  (29.05.15 23:20:32)
ya tamam da onu babası göndermişti galiba memleketten gelmiş o yüzden kıymetli.

  • lorne malvo  (29.05.15 23:21:04)
patates püre hemen bozulur.

  • e haliyle  (29.05.15 23:21:54)
Günümüz şartlarında tereyağı ile patatesin fiyatı kafa kafaya gidiyor sanırım, fakat o dönemde tereyağı bulmak cidden çok zor bir olaydı. Amerika'nın margarin dayatması nedeniyle tereyağı üretimi pek olmuyordu. Fakat patates bugünkü gibi pahalı değildi; ekmek gibi tüketiliyordu. Kızmasının nedeni o olabilir.

Kendi görüşüm ise patatesin leş bir besin olduğu. Tereyağı <3
  • angelus  (29.05.15 23:22:53)
@angelus tamam ben yaşlanınca sen hala genç olacaksın ama ben nefsimle günah geceleri yaşayacağım. hatta combo yapıp tereyağlı patates püresi yiyeceğim.
pattis yiyen öldü de tereyağı yiyen ölmedi mi?

@sour ahmeti niye dövdüler o zaman :'(
  • seksen9  (29.05.15 23:44:08)
tereyağlı patates püresi ikisinden de güzel.

  • cetoxim  (30.05.15 00:13:34)
sonra hepsi birden dedi ne kadar kardeşlik köy okulu kuran bir ahmet.

  • seksen9  (30.05.15 00:21:27)