Hacettepe / Beytepe / Eğitim Fakültesi -- nasıl gidilir?

Eğitim Fakültesi B Blok'ta sınav var. 8.30'ta orada olmamız lazım.

Kızılaydan metro mu yapalım, aştiden dolmuş var diyorlar, napalım en iyisi? Tam olarak yol tarif edebilecek birisi varsa sınav stresimizi yenmeye yardımcı olacak, ne isterseniz ısmarlarım.

Dolmuş okulun içine ne kadar giriyor bilmiyorum.Fakat Hacettepe'nin metro girişi okulun iç tarafının ciddi şekilde uzağında. (yürüyerek en iyi ihtimalle 45 dakikası var kampüse girişinizin) Metro kullanacaksanız bunu göz önünde bulundurun.

  • evandro roncatto  (29.05.15 22:38:57)
Metroyla gidersek sonrasında oradan taksi falan bulunurm mu? Yoksa aştiden dolmuşa binmek en garantilisi mi?

O saatte trafik nasıl, dolmuşlar ne sıklıkta? Yabancısım ya nerelere vermişler sınav yerini...
  • harzem  (29.05.15 22:42:34)
Metro çıkışından karşıya geçtiğinizde ego durağı var, oradan hacettepenin içine giden egolara binebilirsiniz, genelde o durağın orada taksi de oluyor, egonun sitesinden 230a bir bakın hangi duraklardan geçiyor, 230 direk okulun içine gidiyor, eğitim fakültesi de ilk durağa çok yakın,
Aştiden hacettepe nin içine giden dolmuş yoktu en son,
Metro çıkışı ile aynı yerde bırakıyordu dolmuş,
  • a perfect lie  (29.05.15 22:50:24)
Beytepe'ye iki kez gittim o yoldan taksi geçtiğine şahit olmadım. Otostop denenebilir ama duran pek olmuyor. Dolmuş en iyisi gibi şu an.

edit: a perfect life daha bilgili gibi, benden ziyade onun yazdıklarını dikkate alın.
  • evandro roncatto  (29.05.15 22:50:31 ~ 22:51:30)
Sanırım bir de metro çıkışından okulun içine giden 130 hattı var, direk metro ile gidebilirsiniz, egonun sitesinden geçiş sıklığını kontrol edebilirsiniz,

  • a perfect lie  (29.05.15 22:54:26)
oradaki taksiler eğitim fakültesini biliyordur sanırım?

Bir de kızılaydan hacettepeye metro ne kadar zamanda gidiyor, bilen var mı?
  • harzem  (29.05.15 23:02:08)
Kızılaydan geçmiyor, sıhhıye köprüsünden binebilirsiniz,
Yaklaşık yarım saat sürer,
Eğitim fakültesi de, eğer ego ile giderseniz kampüsün içindeki ilk durakta inince sol tarafta, minik bi futbol sahası var, onun arkası indiğiniz yerde ego bwkleyen öğrenciler kesin olur, sorarsanız hemen gösterirler,
  • a perfect lie  (29.05.15 23:05:29)