hava böyle hep kapalı olsa

ister miydiniz?

soğuk değil, hem sıcak hem de rüzgardan ötürü hafif serin; gökyüzü koyu gri bulutlarla kaplı, arada bi yağmur serpiştirse...

(not: anlattığım yer iki üç gündür çanakkale'nin hali, diğer şehirlerde nasıldır bilmiyorum ama istanbul benzerdir herhalde.)

istemezük derseniz sizin en sevdiğiniz hava durumu nasıl?

isterim. hergün böyle olsun.

  • giggs  (29.05.15 12:10:23)
Kapalın olsun ama rüzgar olmasın,rüzgar olmasın,yeter ki rüzgar olmasın.

  • birfincankahvedahaisteyenadam  (29.05.15 12:12:38)
kapalı olsun, rüzgar olmasın, montsuz hırkasız dolaşılacak ama terletmeyecek kadar sıcak olsun.

  • inheritance  (29.05.15 12:14:18)
güneşli olsun ama çok sıcak olmasın.

  • kayranin kedisi  (29.05.15 12:19:56)
isterdim.sıcağı/güneşi sevmiyorum.yağmuru severim. ister hafif ister deli gibi yağsın. aşırı soğuk ve şiddetli yağışlı havalar hariç rüzgar da sevilir. bulutun siyahı da beyazı da güzel. sis de severim ayrıca. gök gürültüsü ve şimşek bile güzel görülebilir. ama en güzeli kar olsa gerek. pamuk gibi, kocaman kocaman ve ağır bir şekilde yağan kar.

  • harvey  (29.05.15 12:25:36)
en nefret ettiğim hava. açık güneşli olacak hiç rüzgar olmayacak mis gibi.

  • lorne malvo  (29.05.15 12:26:04)
bazı şehirlere yakışıyor kapalı hava, bazılarına yakışmıyor. istanbul'a yakışmıyor mesela, ama yemyeşil bir yerde yaşasam ya da ortaçağ mimarisinin baskın olduğu bir yerde yaşasam o zaman kapalı havayı çok severdim. istanbul'da sevmiyorum.

hava güneşli olsun, ama bunaltacak kadar sıcak olmasın. akşamları da üşütecek kadar serin olmasın. hafif hafif rüzgar essin.
  • whimsical  (29.05.15 12:26:48)
Bana uyAr

  • cecilia  (29.05.15 12:31:15)
kurt puslu havayı severmiş. :)

  • kakao  (29.05.15 12:34:09)
6 ay boyunca sürekli kapalı hava da yaşadım, toplasan 4 gün güneş çıktı hava sürekli 20-25 derece arasında idi, 6 ay sonra uçak bulutların üzerine çıkınca gözümden yaş geldi nerdeyse güneşi görünce.. o yüzden sürekli kapalı olsun diyenler bi kre daha düşünsün ki ben sıcaktan nefret eden bi insanım

  • mirty  (29.05.15 13:11:30)
güzel böle

  • basond  (29.05.15 14:29:34)
ışık yetersizliği nedeniyle istemezdim. parçalı bulutlu olsun ama gri olmasın. mavi gökyüzünü bolca göreyim ama aynı oranda bir sürü de hareket halinde beyaz bulut olsun.

  • orient blue  (29.05.15 14:34:02)
gri bulutlar? nı ıh... ben güneşle çalışıyorum.

  • e haliyle  (29.05.15 14:35:31)
yeryüzündeki cennet olur benim için...

  • mermize  (29.05.15 14:39:06)
Güzel olur,hep böyle olsun. Ferah ferah..

  • knut hamsun  (29.05.15 17:25:45)
Utanmasam fotosentez yapacağım, uzun süre güneşli hava olmazsa delleniyorum. (bkz. İstanbul kışı) Filmlerde kahramanlar savaşır savaşır, en son noktada bitkinlkikten yerden kalkamayacak hale gelirler de en son bir güç toplayıp son hamlelerini yaparlar ya, kış benim için öyle. "Artık bittim, yoruldum, dayanamıyorum, tükendim" noktasına geldiğinde yaz geliyor. Gerçekten Nisan ayında kendimi çok bitkin hissediyorum, dayanamıyorum, herhangi bir şeye gücüm kalmıyor artık. Hatta bazen o noktayı geçiyor, yaz gelmedi diye oturup ağladığım oluyor. Çok yoruyor kış beni.

Ama yaz yağmurunu ve o yağmurda ıslanmayı da severim ara ara.
  • aychovsky  (29.05.15 17:29:41 ~ 17:30:53)
kimse benden fazla istemez herhalde :)

  • ron dennis  (29.05.15 17:31:47)