ankara'da midye dolma (kızılay civarı tercih edilir)

seyyar da olur, dükkan da olur. yeter ki taze olsun, izmir'de yediklerim kadar güzel olsun. kokuşmuş olmasın.

izmir kadar güzeli ve tazesi olmuyor malesef ama sakaryada balıkçıların orada akşamları bir eleman geliyor, seyyar. ondan alıyoruz eşimle.

  • lancelot du lac  (29.05.15 12:01:30)
kızılay'daki iki katlı mado'nun önüne kuran bir eleman var. iki kardeşler, bazen biri, bazen diğeri duruyor. midyeyi de anneleri yapıyormuş. izmir lezzeti beklememek lazım tabii ama ankara'da yediğim en iyi midyelerden.

  • gzg  (29.05.15 12:20:28)
sakaryada balıkçıların oraya gelen elemanın adı cihat'tır. ama hala orda mı bilmiyorum. eğer oysa meramdan geliyorum de o anlar, ikram da yapar.

  • Improbable  (29.05.15 12:52:11)
Bakanlıklar'da çiçekçilerin ordaki midyeci kesinlikle değil

  • ladybug  (29.05.15 14:01:19 ~ 14:10:27)
mado'nun ordaki +1.

hatta ankara'da yediğim en iyi kokoreçi de aynı midyecinin karşısında duran seyyar yapıyordu. Tabii bundan 4-5 sene öncesinden bahsediyorum.
  • saygilarefendim  (29.05.15 14:03:31)
@ladybug, MEB'in oradaki Halil Abi'yi mi diyorsunuz acaba, kalıplı, kısa boylu, beyaz kısa saçlı... Eğer oysa çok güzel midye yapar, hatta 20 tl'ye "çatlayana kadar ye" kampanyası yapıyordu bir ara. Arkadaş tezgahı kapattırmıştı adamcağıza :)

  • sevgikusunkanadinda  (29.05.15 14:18:11)
@sevgi kuşun kanadında

"kalıplı, kısa boylu" olmaz. ona tıknaz diyoruz :)))
  • lancelot du lac  (29.05.15 15:41:12)
ladybug sağolsun bütün hevesimi kaçırdı. artık cevap vermeseniz de olur. izmir'de fuarda da yerken bir şey kıt etmişti, taş olarak düşünmüştüm. artık izmir'de de yiyemem galiba.

  • kibritsuyu  (29.05.15 15:52:15)
nolmuş ki kibrit? bizi de aydınlatın bari

  • lancelot du lac  (29.05.15 17:58:58)