[]

[SGK] İş Göremezlik Raporu

Bu işler nasıl yürür hiç bilmiyorum, ondan sorular biraz anlamsız olabilir.

Şimdi benim yakın tarihte geçirmeyi düşündüğüm bir operasyon var. Bundan sonra bir süre işe gelmemem rehabilitasyon süreci için olumlu olacak. İş yerimle uzaktan çalışmayı da konuşsak da, elimde bir rapor olması daha güzel olur.

1. Ortopedik bir ameliyatta, kurul vs. yollarla, ne kadar süre iş göremezlik raporu verilebiliyor.

2. Ameliyatın özel hastane ya da devlette olması, SGK'nın iş göremezlik ödemesi yapması açısından bir fark teşkil eder mi?

 
Özel hastanede SGK kontenjanından kalp ameliyatı oldum, 3 ay rapor aldım. Rapor parasını rapor sürem bittikten 1 ay sonra aldım.


  • teknikekip  (29.05.15 10:50:19) 
Bu arada ameliyatı özel sağlık sigortası karşılayacak.


  • arnold schwarzeneger  (29.05.15 11:15:02) 
1. ben ocak ayında topuk kemiğimden ameliyat oldum. 2 ay süreli toplam 4 rapor verdiler. kurula falan gerek olmadı ki raporlardan bir tanesi 1 aylıktı. doktora iyi hissetmediğinizi söylediğiniz sürece raporunuzu uzatırlar.

2. özelde oldum & özel sağlık sigortası karşıladı herhangi bir problem olmuyor sgk'da. yaklaşık 1 ay sonra ziraat bankası aracılığıyla ödemenizi yapıyorlar.
  • kaynaklari etkin kullanamayan iktisatci  (29.05.15 11:29:12) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.