İşten ayrılırken yeni iş yeri ile ilgili bilgi vermek doğru mu?

İyi ilişkinizin olduğu bir patronunuz var. Ancak daha iyi imkanı olan başka bir yer ile anlaştınız. Patrona ayrılmak istediğinizi söyleyeceksiniz.

Yeni iş yeri ile ilgili, maaş, pozisyon gibi bilgileri vermek doğru olur mu? Dezavantaji var midir?

gerek yok bence. bizim işyerinden ayrılanlar genelde vermiyor.

  • medievalman  (29.05.15 07:35:52)
Patronla muhabbet abi kardeş seviyesindeyse olabilir. Maaş size kalmış; ama gittiğiniz yeri söylemede(rakip değilse) sakınca görmüyorum.

  • garaser  (29.05.15 08:10:55)
Verilmemesi gerekir. Kendince kıyas yapıp ona göre seninle ilgili değerlendirmede bulunacaktır. Pozisyon olarak kendisine yakın ve değer verdiği birisiysen ,gitmen nedeniyle iş adına diğer çalışanlara karşı daha soğuk ve güvensiz davranabilir . İş konusunda prensip sahibi ise bunları yapması her zaman mümkün

  • 1adam  (29.05.15 08:28:33)
verilebilir, bakarsınız iş çıkar.

  • ravenudon  (29.05.15 08:55:05)
şirket adı, yapacağın iş olabilir ama detayları vermemek lazım

  • pilot olmakti hayalim  (29.05.15 10:18:32 ~ 10:18:38)
gerek yok... madem aranız iyi, "yanlış anlamazsanız söylemek istemiyorum" dersin olur biter.

  • whatyougetiswhatyoudid  (29.05.15 10:20:00)
amanha ayrılıpta yerleştikten sonra ne söyleyecekseniz söyleyebilirsiniz, bir tanıdığım, daha yerleşmeden patronuna söylemiş bulununca, patronda aynı sektördeki arkadaşına o eleman bana lazım deyip işine engel olmuş olamaz mı olabilir...

  • dusundumdusundumdurdum  (29.05.15 10:51:53)
gerek yok. neden derseniz ne kadar iyi ilişkiler bile olsa işten çıkıp orayı yüz üstü bırakıyorsunuz. bu durumda size kızıp kötü şeyler yapabilir. işinize taş koyabilir manasında. yok yapmaz öyle bile deseniz işe girip bir süre çalıştıktan sonra bir gün ziyaretlerine gider o zaman söylersiniz. söylemekte acele etmeyin bence.

  • kakao  (29.05.15 10:53:18)