Viyana Üni'de başvuru şartları hk

Ahali

econ.univie.ac.at

bu okul ALES kabul ediyormuş. ekonomi bölümü GRE istiyor. benim GRE yok ama ALES skorum var. acaba ALES'imi bunun yerine gösterebiliyor muyum?

ayrıca yine ingilizce yeterlilik (toefl/ ielts) istiyor. benim eğitim dili ingilizce olan bir lisans mezunu olmam beni bu şarttan muaf tutar mı?

iyi geceler olsun

sartlarinda yazar aga.
ieltsten 7,5 mu? oha abartmislar aq.

  • baldur2  (29.05.15 00:35:24)
viyana çok pahalı be baba :(

  • losev bagiscisi  (29.05.15 02:04:00)
oha oha oha min 7.0-7.5 ieltsi lse falan istiyordu kafaları yemis bunlar 7.5 ne lan sen kimsin nesin. tipik türk kızı.

arkadasım alesle gitti ama bu new program diyor. zaten ingilizce de bu kadar istemiyordu. programdan ötürü bir sey olabilir.
  • cokponcik  (29.05.15 03:35:37 ~ 03:35:50)
Beyler toplaşın, okuldan cevap geldi

Dear Sir/Madam,

if the instruction language for the complete degree programme was English and you have a proof of that, you can send those documents instead of a language certificate. The colleagues in charge will then decide if this is sufficient.

Kind regards

boylece dil yeterliligini cozmus oluyorum ama GRE yine problem
  • karabasun  (31.05.15 07:19:56)