kedi yeni mamayı kustu

yeni marka mamaya alışma sürecinde kedinin mamayı sindirmeden kusması normal mi? açtı baya ilk başta yeni mamayı hapır hupur yedi 10 dkka geçmeden kustu. şimdi kesinlikle yeni mamayı yemek istemiyor. eskisiyle karıştırarak verdiğim zaman eskileri yiyor yenileri bırakıyor. kötü bir mama da değil. royal caninden, n&d tavuklu narlı kısır kedi mamasına geçtik.

içindeki bir şeye alerjisi falan olabilir mi acaba, kusma sebebi öyle bir şey olabilir mi? kakasını takip ediyorum ishal falan olmadı.

birden değiştirirsen kusar. uzun süre aç kalıp birden yerse kusar. normal gayet.

  • mutevazi  (28.05.15 19:00:19)
mama alerjisi ise sürekli kusacaktır ve biraz halsiz kalacaktır. illa bu mamayı vereceksen bir süre daha karıştırarak sebat et. kısırlaştırdığın için kısır kedi maması vermek zorunda değilsin. kilolu değilse normal yetişkin maması verebilirsin.

  • tiny penny  (29.05.15 08:58:36)
Bizim veteriner, yaz aylarında tavuklu (kümes hayvanlı) mama verilmemesini tavsiye ediyor.

  • innerbliss  (29.05.15 09:16:13)