[]

yemin bozmak

arkadaşlar merhaba,

bir daha asla falan şeyi yapmayacağım diye yemin etmiştim. yaparsam günahı büyük müdür? ne yapmalıyım?


 
büyük konuşmayacağına dair tövbe et.


  • retiredcolonel  (27.05.15 15:03:18) 
Yemin keffareti, diye ilmihal kitaplarına bak. Çoğunlukla 3 gün oruç tutulması gerekir.ama neye yemin ettiğinde önemli .olmadık şeylere (mesela bir daha su içmem gibi ) yemin söz konusu olunca durum değişebiliyor.belki dediğin yeminde keffaret te gerekmeyebilir.konu biraz ayrintili yani .iyi araştır .


  • 1adam  (27.05.15 15:08:01) 
Başkalarını etkilemiyorsa yap gitsin. Ama yemin tutmamayı alışkanlık haline getirme, kendini kandırıp öz saygını yitirince kolay geri gelemezsin.


  • zamanin otesinden gelen edit  (27.05.15 15:08:41 ~ 15:10:28) 
kimseyi etkileyen bir şey değil ama bir sinirle yemin ettim işte...


  • goodbyecruelworld  (27.05.15 15:10:04) 
bu ayet!ten yola çıkabilirsin, am açoğunlukla 3 gün oruç tutuyor insanlar böyle durumlarda.
www.kuranmeali.org

www.youtube.com/watch?v=NgdwMR8Mr3s
  • delicevat  (27.05.15 15:53:30) 
(bkz: bir yemin ettim ki dönemem)

bu şarkıyı dinle.
  • pheno  (27.05.15 16:22:40 ~ 16:22:55) 
10 fakiri sabah ve akşam doyurman gerekir. imkanın yoksa 3 gün oruç.


  • sayns  (28.05.15 07:07:38) 
1
buraya yazılanların hakları Sir Anthony Hopkins'e aittir.
yazan eden compumaster, ilgilenen eden fader
modere edenler angelus, Artibir, aychovsky, baba jo, basond, compumaster, deckard, fader, fraise, groove salad, kahvegibi, kaymaktutmayansicaksut, kibritsuyu, monstro, pandispanya, robin, ron dennis
bu sitede yazılanların hiçbiri doğru değildir. site içeriği küçükler için sakıncalı olabilir. yazılardan yazarları sorumludur. kaynak göstermeden alıntılanamaz. devlet tarafından atanmış bir kurumun internet üzerinde kimin hangi bilgiye ulaşıp ulaşamayacağına karar vermesi insan haklarına aykırıdır. web siteleri kullanıcıların istekleri doğrultusunda bağlandıkları yerlerdir. kullanıcılar isterlerse bir web sitesine bağlanmayabilirler. bu güçleri ve imkanları mevcuttur. bir kullanıcı bir siteye bağlanmak istiyorsa bu onun tercihi ve hakkıdır. bağlanmak istemiyorsa bu yine onun tercihi ve hakkıdır. halkın kendisine hizmet etmesi için görevlendirdiği kurumlar hadlerini aşıp halka neye ulaşıp ulaşmayacağını bilmeyen cahil cühela muamelesi edemezler. ebeveynlerin çocuklarını sakıncalı içeriklerden koruması için çok sayıda bedava ve ücretli yazılım mevcuttur. bu yazılımlar bir web tarayıcısını kullanmaktan daha karmaşık teknik bilgi gerektirmemektedir. devletin milletini küçük düşürmesi ve ebleh yerine koyması yasaktır. Skimlinks ile linkler üzerinden yönlendirme payı alınmaktadır.