Ne kadar steril

Geçen kbb'ye gittim. Ses tellerime bakmak için bi kamera soktu. Bu aletler ne kadar steril? Kullandıktan sonra bi sprey sıkıp sildi. Muhtemelen bu şekilde yeniden kullanacak aleti. Hiv, hepatit gibi şeylerin bulaşmaması için yeterli mi yaptığı?

ağzınıza sokulan şeyin sterilliğini dert edecekseniz yediğiniz tüm yemekleri ve diş fırçanızı her kullanımdan önce otoklavlayın

en.wikipedia.org(microbiology)
  • la noix  (26.05.15 15:06:14)
hastanede ağzınıza sokulan şeyin sterilliğini tabi ki dert edeceksiniz, nasıl olsa pis şeyler yiyoruz diye hep beraber aynı şırıngayı falan da kullanalım olmazsa yani...

o sıvı dezenfektandır zaten, endişelenmenizi gerektirecek bir şey yok yani, temizliğinden emin olmadan size ya da başka bir hastaya dokundurmazlar. hasta umurlarında olmasa bile, başına bir şey gelse dava açılma ihtimalinden korkarlar zaten.
  • mutevazi  (26.05.15 15:16:23)
damar içi uygulama ile ağız içi uygulamayı bir tutan insanlar başımıza mikrobiyoloji uzmanı kesilmese keşke @mutevazi

  • la noix  (26.05.15 15:21:05)
o sprey ve sıvının içinde canlı mikroorganizma yaşayamıyor sıkıntı etmeyin

  • argent dawn  (26.05.15 15:21:33)
@argent dawn
sıvı falan yoktu. sadece sprey sıkıp sildi ve bi yere bıraktı. sıvı içine falan bırakmadı. sanırım dert edilecek bi durum yok. ama yine de insan kıllanıyor işte

  • shotcrete  (26.05.15 15:28:10)
Tamam ölcen tamam en çok sen ölcen tamam he he. Ne deseler beğenmiyosun.

  • Tears of Devil  (26.05.15 16:08:30)
sprey olması daha iyi zaten daha da steril öyle bence.

  • argent dawn  (26.05.15 16:13:29)