Ankara French Press?

Artık çözünebilir kahvelerden, üçü bir aradalardan bıktığım için filtre kahveye geçiş yapayım istiyorum. Kahve makinesi evde çok fazla içen olmayacağı için gereksiz olacak. Bu durumda sanırım tek çözüm french press.

Bunların farklı kaliteleri, modelleri var mıdır? Almak istediğimde hangisini, nereden almamı tavsiye edersiniz? Lokasyon Ankara.

Starbucks'a git al. Bodom marka satılıyor ve Bodom en iyi markalardan.

  • ben ne dedim  (26.05.15 14:28:30)
ben Korkmaz'ın (bildiğimiz tencere tava satan) press'ini almıştım kendi mağazalarından (tencerede kampanya vardı o sırada bu da araya kaynadı)
2 boyu var sanırsam büyüğünü aldım ben, memnunum, çelik kısmının da camının da kaliteli olduğunu düşünüyorum

  • niye ama  (26.05.15 14:35:28)
Korkmaz'da güzel french pressler var. Kaliteli malzeme ve Starbucks'tan üç beş kuruş daha ucuz.

  • ertalpius  (26.05.15 14:40:10)
korkmaz + 1. kapağın demlenen kahveyi döktüğün yerine denk gelen yerinde süzgeci var. kaçan kahve tanelerini yakalıyor. kahve dünyasında da benzeri var ama süzgeç yok.

www.korkmaz.com.tr
  • inheritance  (26.05.15 14:41:32)
Ağırlık Korkmaz'da gibi, çok teşekkürler :)

  • sevgikusunkanadinda  (26.05.15 14:42:57)
marka çok önemli değil camı ve filtre kısmı kaliteli olsun yeter. camı çok ince beherglas camı gibi olan ucuzları var onları tavsiye etmem.

starbucks ta satılan bodum markalı ile korkmaz birbiren çok benziyor ve kalite olarak da eşit seviyedeler.
  • battal gemalmaz  (26.05.15 14:47:29)
hazır değirmen ve çekirdek konusu açılmışken şu bkzleri vereyim.
(bkz: delonghi kg79)

(bkz: e-gurme)
(bkz: urban coffee)
(bkz: kahve fabrikası)
(bkz: barista sepeti)
(bkz: kahhve.com)

kahveni de buralardan çekirdek olarak alıp değirmen ile kendin çekebilirsin.
  • inheritance  (26.05.15 15:00:46 ~ 15:06:06)
Starbucks'taki Bodum :) Bodum alın. Sızdırmaz, paslanmaz, iyidir.

  • orient blue  (26.05.15 15:02:34)
@duyulmasi gerektigi kadar, onun için Tchibo demişlerdi, fazla üzerine düşmedim o sebepten :)

  • sevgikusunkanadinda  (26.05.15 15:16:10)
korkmaz mükemmel ötesi. en ucuz french pressleri de denedim, bodum'u da denedim. korkmaz'ın french press'i kadar iyisini görmedim.

french press'te kahve yapmaya alıştıktan sonra sonra kahve öğütme makinesi almanızı da öneririm tabii.
  • starborn  (26.05.15 15:56:14)