bisiklet nasil caliniyor?

salonda duran bisikletimi kapinin onune cikarmaya karar verdim. lakin;

gece on tekerden motorla beraber demirlere kilitliyorum. sabah motoru alinca on tekerden abus motosiklet kilidiyle kilitli bir basina kaliyor bu yavrucuk.

bisiklet calinirken on teker sokme mevzuu var mi? kilidin kesilmesi zor. peki bisikleti nasil ayiriyorlar kilitten. jantu fln kesmezler herhalde.

kilidi keserler: ders.insaatbolumu.com

  • himmet dayi  (26.05.15 11:11:19)
ön tekerleği çıkamak kolay, o yüzden bisikletin ön tekerleğini ve kadrosunu beraber kilitlemek lazım.

  • lemmiwinks  (26.05.15 11:11:42)
benim bisikleti bağladığım ağacı kesip çaldılar.

  • screamshot  (26.05.15 11:14:00)
yook kilit o zimbirtiyle kesilebilecek kivamda degil. motorumu emanet ediyorum o kilide sonucta. ama on tekeri oracikta birakip bisletin kalanini gotururler mi o sekilde de para eder mi diye sordum.

  • jimicik  (26.05.15 11:15:08)
ön tekerleği bırakıyorlar genelde kilit sağlamsa ve sadece önden kilitlenmişse.

kilitlediğin demir kilitten daha zayıfsa demiri kesebiliyorlar.
kilidi kesemiyorlarsa da kilit mekanizmasını kırabiliyorlar.
kadroyu kilitlesen ön/arka tekerlekleri seleyi sele borusunu, bazen gidonu/maşayı çalıyorlar zamanı varsa...
  • ucan spagetticanavari  (26.05.15 11:16:40)
evet götürürler.

  • lemmiwinks  (26.05.15 11:17:07)
hssss..
eve geri koyayim bari :/

  • jimicik  (26.05.15 11:19:57)
kilit ne olursa olsun kesiyorlar, adamların işi bu. sırf bisiklet için yapılmış özel kilitler var değişik alaşımlardan ama onları bile kesiyor şerefsizler.

  • aksimetre  (26.05.15 12:30:05)
arkadaşımın motorunu kilidini keserek çalmışlardı. hatta kestikleri makası bırakıp gitmişlerdi. makas 1 metreden uzundu diye hatırlıyorum.

  • boyalı kuş  (26.05.15 13:10:59)