Hiç dolandırıldınız mı?

Ne kadar dolandırıldınız? Sonrasında tepkiniz ne oldu?

pokemon tasolarımı çalmışlardı, sonra aynı çocuğu bulup dövmüştük arkadaşlarla.

  • masa penisi  (25.05.15 18:16:42)
avcılarda stand açıp çakı çakmak tesbih satan adamlardan

zippo model çakma çakmak almıştım 10 lira yazı yazayım mı üstüne dedi, kazıyorlar ya hani. ne kadar dedim atarsın 3-5 bi şey dedi. yazdırdım ismimi 15 verdim.

dedi yetmez bu sadece kalemin dokunması zaten 10 lira ismini soy ismini yazdık hemşerimsin ver 30 lira halledelim.

yaş 15 falan tabi sike sike almışlardı.
  • eurhka  (25.05.15 18:20:51)
bir arkadaşımın arkadaşına acıyıp ihtiyacım olmamasına rağmen bir sürü kozmetik ürün siparişi verdim. ücretini de peşin havale ettim. bir ay geçti iki ay geçti ürünler yok. hastayım dedi, hastanedeyim dedi bir ay daha bekledim hala yok. sonra telefonuma da cevap vermemeye başladı. bu işin içinde birisi olarak adli sürecin çok uzun olduğunu bildiğim için facebookta ne kadar dolandırıcı ifşa edilen sayfa varsa hepsine bu kadının ismini yazdım ifşa ettim. aman ürün almayın dolandırıcıdır diyip profilini etiketledim. sonra kadın bana dönüş yapıp ürünlerini göndereyim yapma etme dedi. ürün mürün istemiyorum gün içinde paramı iade et dedim. etti ben de uslu durdum

  • dulcinea  (25.05.15 18:26:07)
Harf yazdırma olayından ben de kazıklanmıştım. 13 yaşında mı neydim kız arkadaşıma kolye alıp üstüne ismini yazdırcaktım. Şimdiki paraya göre atıyorum yazı yazdırmak 3 lira demişti, yazıyı yazdırınca 5 harf 15 lira yapar diye 15 lira almıştı pis herif.

Bi kere de yine aynı yaşlardayken 2 cd'li bi oyun almıştım, içinden birinci cd'si eksik çıkmıştı. Adama geri götürdüğümde azarlamıştı beni bu oyun zaten tek cd'li görmüyo musun diye kocaman "2. CD" yazılı cd'yi göstermişti.
  • youshookmeallnightlong  (25.05.15 18:31:22 ~ 18:54:01)
antalyada bir otelde calismistim bir yaz. 850 tl alacagimi vermemisti o.c. aylarca istedim kufur ettim ama vermedi.

  • baldur2  (25.05.15 18:36:18 ~ 18:36:54)
Bi keresinde bi kokteyle yetismek icin alelacele taksiye binmistim 10 dk'lik yol icin. 25 dk dolandirmisti itoglu.

  • Haldamir  (25.05.15 18:37:39 ~ 18:37:54)
barcelona - 5 euro dolandirildim..eleman bilet almama yardim ediyormus gibi yapip gecersiz bilet satmisti.

  • kennym  (25.05.15 18:39:33)
Cinli ipnenin birinden 3 karakterli domainler caldim.
İyi para ediyorlardı.
Türk bi ark piyasayı bildiği için dedim sat sen, bolurusuz diye.

Pezevenk satip binlerce doları yedi, bana da 150 TL atmıştı 3-4 sene önce.
  • zbrs  (25.05.15 19:56:41)
bilenler bilir eskişehir yedilerde hamam yolunun girişinde "can internet kafe" vardır yıllardır. bundan tam 16 sene önce oradan siyah beyaz çıktı almıştım. tek sayfa. o da toplasan 15 karakter falan. adam benden 500 bin almıştı. yeni tl de 50 kuruş. şimdinin 7 lirası. -enflasyon hesaplayıcıdan hesapladım amk-

  • ya ben lan neyse  (25.05.15 20:07:29 ~ 20:12:05)
malın biri olduğum için internet üzerinden 3 kere dolandırıldım. toplam 300-400 lira ediyor olması gerek.

  • cthulhu  (25.05.15 20:17:46)
50.000 tl. halada aklım almıyor

  • elebego  (25.05.15 20:23:51)
babam 10 kere başkalarına kredi kefili olup parasını alamadı. acayip saf. bi bok danışmaz kimseye kazığı yeyip oturur.

  • ya ben lan neyse  (25.05.15 20:23:59)
Adana otogarında sabah otobüsün biriyle kargo göndereceğim. Sabahın köründe seyyar parfümcülerden biri yanaştı. Memleketi sordu, askerliğini orada yapmış güya. Muhabbet şu bu. Bana hediye parfüm uzattı. Gönlümden geçiyor falan diye. İstemem falan dedim ama aldım. Sonra parasını istemişti siftah senden olsun diye. O zamanlar 1 lira gibi bir rakam vermiştim. kerizlik bende. Ama iyi ders oldu.

  • empty man  (25.05.15 20:26:36)
Lise yıllarımda korsan CD satıcısı tarafından dolandırılmıştım. Adam istediğim filmin adını arkada herhangi bir CD'nin üzerine yazmış ve bana vermiş. 3 tl

Bir de hiçbir şey talep etmiyor gibi bayrak/kartpostal/dergi uzatıp sonrasında "çok teşekkür ederiz bağış yapacağınız için çok kibarsınız" diyenler, sizi psikolojik baskı altına sokanlar tarafından dolandırılmıştım, yine lise yaşları. O da 3-4 tl civarındaydı sanırım.

Yakın zamanda ise PayPal üzerinden bir dolandırıcılık yaşadım ama paramı geri aldım, hem de faiziyle, önceden anlaşılan işlem fiyatı üzerinden.

Ucuz kurtarmışım. Umarım daha olmaz.
  • sevgikusunkanadinda  (25.05.15 20:52:30)